20 bin öğretmen ataması ne vakit yapılacak?Kontenjanlar belirli mi?

Kabine toplantısının akabinde muştuyu veren cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 20 bin öğretmen ataması olacağını açıklamıştı.Bu açıklamanın akabinde öğretmen adayları büyük sevinç yaşadı.

Şimdi MEB’in açıklayacağı 2022/2023 atama takvimi merak konusu oldu.Atamaların ne vakit yapılacağı ve ve hangi branşlara yük verileceği merak ediliyor.

Atama takvimi ne vakit açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığının resmi twitter hesabından yapılan açıklamada “Her vakit öğretmenlerimizin yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği atama muştusu için şükranlarımızı sunuyoruz. Atama takvimini en kısa müddette açıklayacağız. Öğretmen adaylarımıza şimdiden iyi olsun.” tabirlerine yer verildi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’de katıldığı bör televizyon prgoramında “Öğretmen ataması 2022 yılında olacak. Çalışmalarımız nihayetlendi. Maliye Bakanımızla da görüşmelerimiz bitti. İnşallah 2022-2023 öğretim yılında yani eylülün birinci haftasında atamalar yapılacak formda süreci kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

Bakan Özer ayrıca “Atamaların yüzde 50’sini İstanbul’da yapacağız. Atayacağımız öğretmenler de branş olarak okul öncesi öğretmenlik alanına vereceğiz. Okul öncesi eğitim önemli bir meşakkati vardı. Son 6 ay içerisinde 400 bin çocuğumuzu anasınıfıyla buluşturduk. İstanbul’a 1000 yeni anaokulu yapacağız, 2022 sonuna kadar bitireceğiz” dedi..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*