Adana’da acı bilanço: 28 kişi boğuldu

Yazın kavurucu sıcakların yaşandığı Adana’da her yaz dönemi onlarca kişi, serinlemek için girdiği sulama kanallarında boğuldu. Kent merkezinden geçen kanalların etrafı, tel örgülerle kapatılıp, ‘Yüzmek tehlikeli ve yasak’ yazılı ihtar tabelaları asılırken, polis takımları de daima bölgede devriye gezerek suya girenleri uyardı. Adana’da bu yaz ortalarında çoğunlukla çocukların bulunduğu 28 kişi boğuldu. Son 10 yılda ise 288 kişi, sulama kanallarında can verdi.

YÜZMEYE DEVAM ETTİLER

Eylül ayının ortalarına gelinmesine karşın hava sıcaklıklarının yüksek seyretmesi nedeniyle kentteki çocuk ve gençler, tehlikeye aldırış etmeden sulama kanallarında yüzmeye devam etti. Yüreğir ilçesi Ege Bagatur Bulvarı’ndaki sulama kanalına giren çocuklar, akrobatik hareketler yaparak, ikazları dikkate almadı.

“İSTEDİKLERİ KADAR CEZA YAZSINLAR”

Kanalda yüzen İbrahim Hatası (21), “Bize istedikleri kadar ceza yazsınlar, kanalda yüzmeye devam ederiz. Kış aylarında bile gelip, yüzüyoruz. Burada yüzmekten korkmuyoruz” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi zabıta takımları ise kanala gelerek, çocukları sudan çıkardı. Çocukların, zabıta takımlarının gitmesinin akabinde yüzmeye devam ettiği görüldü.

 

KAYNAK: DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*