Adana’da kardeşinin otomobilini üzerine alan bayana haciz geldi

Adana’da kocasını bir mühlet evvel kaybedip, yalnız yaşayan 60 yaşındaki Dursun Doğan’ın dünyası başına yıkıldı.

Eşinden kalan emekli maaşıyla geçimini sürdüren ve ehliyeti olmayan Doğan, rica karşılığında kardeşinin alacağı arabası kendi üzerinde gösterdi.

İHA’nın haberine nazaran, arabanın ölümlü kazaya karışması sonucu ise yaşlı bayanın konutuna haciz geldi.

“Ben araba kullanmasını bile bilmem”

Yaşadığı olayı anlatan Doğan, “Bundan 7 yıl evvel kardeşim ‘Otomobil aldım fakat benim borcum var. Bu arabası sen üzerine alır mısın?’ dedi. Ben de kardeşim olduğu için kabul ettim. Benim ehliyetim bile yok. Ben araba kullanmasını bilmem. Kardeşim arabası aldıktan 3 yıl sonra oğlu kaza yapıp, bir bayana çarpmış. Bayan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş. Ben de bunu tabir için polis merkezine çağrıldığımda öğrendim.


“Mahkeme 127 bin lira tazminata hükmetti”

Benim hiçbir şeyden haberim yok. Daha sonra karşı taraf hem sürücüyü hem de arabanın ruhsat sahibini mahkemeye vermiş. Mahkeme 127 bin lira tazminata hükmetmiş. Bunun yarısını ben, yarısını da şoför yani yeğenim ödeyecekmiş.” dedi.

“Bir uygunluk yaptım, karşılığında kötülük buldum”

Doğan, bu cezayı öğrendikten sonra kardeşinin yanına gittiğini lakin parayı ödemediğini belirterek şöyle devam etti:

“Ben kardeşime bir düzgünlük yaptım lakin karşılığında kötülük buldum. Kardeşim tazminatı ödemiyor. Benim bütün paylı topraklarıma, hesaplarıma bloke konuldu. Ayrıyeten konutuma de haciz çıkardılar. Benim 63 bin 500 lirayı ödeyecek gücüm yok. Bu nedenle haczi de kaldıramıyorum. Her an eşyalarımız haczedilecek diye bekliyorum. Benim hiçbir alakam olmazken mağdur oldum. Kardeşim bana sırtını çevirdi, ben yetkililerden yardım bekliyorum. Ben yalnızca kağıt üzerinde arabanın sahibiyim, kazayla hiçbir alakam yok.”


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*