Aksaray Üniversitesi’nde doçentlik belgesi sahte çıkan öğretim üyesi tutuklandı

Aksaray Üniversitesi'nde doçentlik belgesi sahte çıkan öğretim üyesi tutuklandı
Aksaray Üniversitesi'nde doçentlik belgesi sahte çıkan öğretim üyesi tutuklandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörlüğü, 22 Ekim‘de İktisadi ve İdari Birimler Fakültesine ataması iptal edilen öğretim üyesi Zehra Zulal Atalay Laçin hakkında, Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundu.

GÖZALTINA ALINDI

Şikayet üzerine polis merkezine ifadeye gelen Zehra Zulal Atalay Laçin, “dolandırıcılık” ve “evrakta sahtecilik” suçlarından gözaltına alındı.

“SUÇSUZUM”

Zehra Zulal Atalay Laçin’in polisteki ifadesinde, “Üstüme atılan suçlamaları kabul etmiyorum. Hepsi iftira. Suçsuzum ve aklanacağım.” dediği öğrenildi.

TUTUKLANDI

Zehra Zulal Atalay Laçin, emniyetteki işlemlerinin ardından Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan şüpheli, tutuklandı.

NE OLMUŞTU?

ASÜ Rektörlüğünden 22 Ekim’de yapılan açıklamada, 28 Eylül’de İktisadi ve İdari Birimler Fakültesine atanan ve sosyal medyada tartışma konusu olan bir öğretim üyesinin, üniversiteye sunduğu ve atanmasına temel teşkil eden doçentlik belgesiyle ilgili oluşan tereddüdün ciddiyetle takip edildiği, ilgili kurumla yazışma yapıldığı, gelen belge üzerine bahse konu kişinin atanmasının iptal edildiği bildirilmişti. Açıklamada, söz konusu kişi ile ilgili hukuki süreç başlatıldığı belirtilmişti.

Haberi KaydetBe the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*