Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Bayram Hazırlıklarına Devam Ediyor

Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bayram hazırlıkları kapsamında yoğun bir çalışma programı yürütüyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Bodrum’un çeşitli bölgelerinde bayram hazırlıkları kapsamında ot temizleme, budama, atık toplama işleri gerçekleştirilirken, özellikle Kaynar Kavşağı ve Bodrum merkez arasında; Turgutreis merkez ile Ortakent Kavşağı arasında çalışmalar yürütülüyor.

Bölgenin temiz ve düzenli bir görünüme kavuşmasının yanı sıra yangın tehlikesine karşı da önlem almak hedefiyle gerçekleştirilen çalışmalar, sulamanın mümkün olmadığı yerlerde mevcut toprak tabakasının kazınarak yerine kuru peyzaj uygulamalarının gerçekleştirilmesiyle sürdürülüyor. Sulama yapılabilecek bölgelerde ise bitkisel öğelerle birlikte kuru peyzaj uygulamaları gerçekleştirilirken cins ve tür özelliklerine uygun şekilde gelişim gösteren sağlıklı bitkilerin korunabileceği ve yol bitkilendirmesinin yapılabileceği bölgelerde bitkisel uygulamalar gerçekleştirilecek.

İKLİME UYGUN BİTKİLERLE SULAMA MİKTARLARI MİNİMUMA İNDİRİLİYOR

Yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Benian Bilgi, şunları söyledi:

“Sulama miktarlarının minimumda olmasını sağlamak amacıyla peyzajda iklime uygun bitkiler kullanıyoruz. Yeşil alanların sulanması için arıtma sularının kullanılması ve modern sulama sistemlerine geçiş konularında ilgili kurumlarla görüşmeler devam ederken aynı zamanda suyun depolanması ve korunmasıyla ilgili çalışmaları da sürdürüyoruz Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak bayram hazırlıkları kapsamında yürüttüğümüz çalışmalarla Bodrum’un temiz ve düzenli bir görünüme kavuşmasını hedefliyoruz.”

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, tüm müdürlüklerin bayram hazırlığı kapsamında çeşitli faaliyetler yürüttüklerinin altını çizerken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün yapmış olduğu kapsamlı çalışmalarla vatandaşların ve Bodrum’a bayram dolayısıyla gelecek olan misafirlerin güzel bir görüntüyle karşılaşmaları için tüm personelin özveriyle çalıştığını belirtti. Başkan Aras, Kurban Bayramı’nın sağlık, huzur ve mutlulukla geçmesi temennisinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx