Büyükçekmece’de sitede taciz ve darp tezi

Pınartepe Mahallesi’ndeki bir sitede yaşayan İstek Buğur, geçen ay site idaresi ile aidat nedeniyle tartıştı. Tezlere nazaran Buğur, site idaresinin karar defterini görmek istedi, lakin idare göstermek istemedi.

Bunun üzerine Buğur, daha fazla aidat vermeyeceklerini söyledi. Bu tartışmanın akabinde site idaresine bağlı çalışanlar, kelamlı biçimde Buğur’u tehdit etmeye başladı. Site idaresinin çalışanı olduğu argüman edilen bir kişinin, tehdit anları cep telefonu ve güvenlik kamerasına yansıdı.

DARP VE TACİZ EDİLDİĞİNİ SAV ETTİ

İstek Buğur, yeniden site idaresine bağlı bir işçi tarafından darp ve tacize uğradığını sav etti.

16 Mayıs Pazartesi günü sabah saatlerinde çocuğunu okula götürmek için apartmandan çıkan Buğur, site işçisi olduğunu tez ettiği V.K. tarafından evvel tacize uğradı, sonra darbedildi.

Burnu ve bedeninin farklı bölgelerinden yaralanan bayan, darp raporu aldıktan sonra polise giderek şikayetçi oldu.

“SÖZLÜ TACİZ BAŞLADI”

Site idaresi ile yaşadığı tartışmaları anlatan Dilek Buğur, “Biz 2 yıl evvel bu sitede konut sahibi olduk. Biz buraya geldiğimizden beri aidat talep ediliyor. Korktuğumuz için birinci başta aidatı yatırdık. Ben durumdan şüphelenmeye başladım. Site idaresi olup olmadıklarını anlamak için resmi evrak talep ettim. Karar defterini görmek istedim. Bu olayın akabinde kelamlı taciz başladı” dedi.

“KORUMA TALEP EDİYORUM”

Yaşadıklarını atlatmakta zorlanan Buğur, “Ben kızımı okuldan almak için apartmandan çıkıyordum. Karşıdaki güvenlik kulübesinde oturan adamı gördüm. Huzursuz oldum. Bağırmaya başladı. Bana cinsel hücumda bulundu. Sonra bana saldırdı. Benim çığlıklarımı duyan arkadaşım geldi. Beni bıraktı, arkadaşımı darbetti. Site sakinleri de aşağıya inince bizi bırakıp, kaçtı. Ben ruhsal dayanak istiyorum. Ben müdafaa talep ediyorum” sözlerini kullandı.

SİTE İDARESİ TEZLERİ REDDETTİ

Site idaresi ise kendilerine yöneltilen argümanları reddetti. Site idaresi, Buğur’un kendilerine iftira attığını ve  şikayetçi olduklarını öne sürdü. Ayrıyeten aidat borçları nedeni ile Buğur hakkında icra takibi başlattıldığı kaydedildi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*