Bylock’un lisans sahibi Kynes’ten mahkemede ilginç savunma: Beni Çaycı Mehmet gibi düşünün

Fethullahçı Terör Örgütü’ndekilerin kendi aralarında haber leşme amacıyla kullandıkları Bylock’un lisans sahibi Kynes’in hapis cezasıyla yargılandığı dava bugün görüldü. Silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan 15 yıla kadar hapsi istenen David Kynes, “Ben programın lisans sahibi olarak görünüyorum ama beni şirketteki ‘Çaycı Mehmet’ gibi düşünebilirsiniz. Hiçbir şeyden haberim yok. Beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum” dedi. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

AYLIK 3 BİN DOLAR GELİRİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Çifte vatandaş olan David Keynes’in, mahkemede Alpaslan Demir adı kullanıldı. İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen ilk duruşmaya, tutuklu sanık Alpaslan Demir ve avukatı katıldı. Sanık Alpaslan Demir kimlik sorgusunda, bekar olduğunu, mali müşavir olduğunu ve aylık 3 bin dolar geliri olduğunu belirtti. Savunmasını yapan Demir, Ben programın lisans sahibi olarak görünüyorum ama beni şirketteki ‘Çaycı Mehmet’ gibi düşünebilirsiniz. Hiçbir şeyden haberim yok. Beraatımı ve tahliyemi talep ediyorum dedi.

SAYMAZ’IN ZORLA GETİRİLMESİNE KARAR VERİLDİ

Demir’in avukatı Abdurrahman Bayramoğlu ise, duruşmanın gizli yapılması, müvekkilinin tanık koruma programına alınmasını, bazı isimler hakkında sorulursa bilgi verebileceğini ifade etti. Kısa bir aranın ardından mahkeme heyeti, Sanığın yeniden bildiklerini hususunda beyanlarının tespiti için savcılığa yazı yazılmasına karar verdi. Demir’in avukatı ise Tüm bildiklerini anlattı zaten deyince Mahkeme Başkanı, Bizde söylemediği şeyler olduğu kanaati oluştuğundan savcılığa sevk ettik dedi. Davanın tanığı Gazeteci İsmail Saymaz’ın zorla getirilmesine karar veren heyet, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma, 29 Aralık tarihine ertelendi.

Bylock'un lisans sahibi Kynes'ten mahkemede ilginç savunma: Beni Çaycı Mehmet gibi düşününDemirören Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri Ayrılığı kabullenemediği için kız arkadaşının evine bomba atan şahıs kendini savundu: Namusum gitmiş gibi hissettim

Ayrılığı kabullenemediği için kız arkadaşının evine bomba atan şahıs kendini savundu: Namusum gitmiş gibi hissettim

Boğaziçi Üniversitesi'nde rektörün önünü kesip aracının üzerine çıkan 10 kişi gözaltına alındı

Boğaziçi Üniversitesi’nde rektörün önünü kesip aracının üzerine çıkan 10 kişi gözaltına alındı

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.