Cahit Özkan kimdir? Cahit Özkan ne dedi?

YouTube’da Armağan Çağlayan’ın programına konuk olan AKP Küme Başkanvekili Cahit Özkan‘ın BAE ile ilgi kelamları gündeme oturdu. AKP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplumsal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak Özkan’ın görüşlerinin partinin fikirlerini yansıtmadığını söz etti. Çelik’in açıklamasının akabinde “Cahit Özkan vazifeden alınacak mı?” sorusu akıllara geldi.

Pekala Cahit Özkan’ın BAE ile ilgili reaksiyon çeken kelamları neydi?

CAHİT ÖZKAN NE DEDİ?

Cahit Özkan, “15 Temmuz’un mademki finansörü, mademki Türkiye’ye kast eden FETÖ terör örgütü ve Türkiye düşmanlarının finansörü, Birleşik Arap Emirlikleri. Temel sormamız gereken soru şu: Biz buna inanıyoruz, siz inanıyor musunuz? Biz de inanıyoruz. O vakit siz niçin Birleşik Arap Emirlikleri ile birlikte bağ kurmamızı istediniz? Zira Cumhuriyet Halk Partisi bize ‘Niye Birleşik Arap Emirlikleri’ni dışlıyorsunuz?’ dedi. Güya Birleşik Arap Emirlikleri dünyanın tek milletlerarası süjesi ve onlarla alaka kurmadık diye Türkiye memleketler arası toplumda yalnızlaştığı sözlerini kullandılar. Yahu benim çıkarım neyi gerektiriyorsa…” tabirini kullandı. 

Özkan şöyle devam etti: 

CAHİT ÖZKAN KİMDİR?

Cahit Özkan 1976 yılında Denizli’nin Çivril ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimi alan Özkan, Londra’da Hukuk İngilizcesi üzerine tahsil gördü. Kocaeli Üniversitesi’nde Özel Hukuk alanında, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ise İnsan Hakları alanında yüksek lisans yapan Özkan, ‘Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde Yargılama Usulü’ bahisli yüksek lisans tezi hazırlamıştır.

CAHİT ÖZKAN’IN SİYASİ HAYATI

Siysete AKP Şişli İlçe İdare Konseyi Üyeliği ile adım atan Cahit Özkan 2007 ve 2011 Genel Seçimlerinde Denizli’den Milletvekili adayı oldu. 1 Kasım 2015 seçimlerinde 26. Devir Denizli Milletvekili seçildi. 2017 yılında AKP Merkez Karar ve İdare Şurası Üyeliğine seçildi. 7 Temmuz 2018 tarihinde AKP Küme Başkanvekilliği vazifesine getirildi.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.