Coronada son durum açıklandı! İşte bugünkü olay ve vefat sayısı

Sıhhat Bakanlığı’nın açıkladığı 12 Mayıs 2022 Perşembe gününün corona virüsü (koronavirüs) tablosuna nazaran son 24 saatte 8 kişi hayatını kaybetti. Yeni olay sayısında ise düne nazaran artış yaşandı.

Sıhhat Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 12 Mayıs’a ilişkin datalara nazaran, 135 bin 738 test yapıldı.

Aktüel datalara nazaran, bin 778 yeni olay tespit edilirken 8 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan son bir günde bin 816 kişi sıhhatine kavuştu.

AŞILAMADA BİRİNCİ SIRADA HANGİ KENT VAR?

Bakanlığın tablosuna nazaran Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Osmaniye’yi, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Manisa ve Zonguldak takip etti.

EN DÜŞÜK AŞILAMA ŞANLIURFA’DA

Bakanlığın tablosuna nazaran Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı sırasıyla Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ takip etti.

DÜN HADİSE VE VEFAT SAYISI KAÇTI?

Bakanlığın 11 Mayıs datalarına nazaran, dün 129 bin 362 test yapılmıştı. Dün, bin 670 olay tespit edilirken, 9 kişi hayatını kaybetmiş ve bin 711 kişi sıhhatine kavuşmuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*