Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’ye gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak “TC-TRK” ile TSİ 20.10’da Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Şurasına katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere ABD’nin New York kentine hareket etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel konuk olarak Şanghay İşbirliği Örgütü 22’nci Devlet Liderleri Zirvesi’ne katılmak üzere geldiği Semerkant’taki programlarını tamamladı.

ABD’nin New York kentine giden Erdoğan’ı Semerkant Milletlerarası Havalimanı’ndan Özbekistan Başbakanı Abdulla Aripov, Başbakan Yardımcısı Camşid Hocayev, Dışişleri Bakan Yardımcısı Gayrat Fazilov, Türkiye’nin Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar, Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Alişer Azamhocayev ve öteki yetkililer uğurladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ulusal İstihbarat Teşkilatı Lideri Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir, Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve AKP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik de ABD’ye gitti.

Erdoğan, ABD’de BM 77. Genel Konseyine katılacak ve kimi temaslarda bulunacak. (AA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*