Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yasama yılı açılışında TBMM’de milletvekillerine sesleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yasama yılı açılışı dolayısıyla Meclis’e geldi. Tbmm Başkanvekili Celal Adan tarafından törenle karşılanan Erdoğan, daha sonra TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki bakanlarla Genel Kurul Salonuna geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un ardından Genel Kurul’da 27. Dönem 5. Yasama Yılı açılış konuşmasını gerçekleştiriyor.

“YENİ ANAYASA, MİLLETİMİZE EN GÜZEL 2023 HEDİYESİ OLACAK”

“Milletimiz şunu artık çok iyi biliyor; TBMM’nin ışıkları açık ise, milletvekilleri çalışıyor ise Allah’ın izni ile bu milletin sırtı yere gelmez. Son yıllarda üretkenliği daha da artan Meclis’imizin 2023 hedefleri ve 2053 vizyonu için elinden geleni yapacağından şüphe duymuyorum.” diyen Erdoğan şöyle devam etti: “Yeni anayasanın başarı ile hayata geçirileceğini umut ediyorum. Yeni anayasa milletimize verebileceğimiz en güzel 2023 hediyesi olacaktır. Biz hazırlıklarımızı yapıyoruz, neticede karar ve takdir yüce Meclis’indir. İlk anayasa teklifimize katkı verecek herkese şimdiden teşekkür ediyorum.”

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Malazgirt Zaferi’nden beri bu topraklardaki varlığımızın sürmesi için emek veren şehitlerimizi, gazilerimi rahmetle anıyorum. Meclis’imiz iki defa gazilik unvanı ile müşerref olmuştur. 15 Temmuz’da Meclisimiz kirli ellerin bu kutlu çatıya değmesine izin vermemiştir. Her biri diğerinden daha yoğun geçen yasama yıllarında ülkelerine hizmet eden vekillerimizin gayretleri hürmetle tarihe kaydedilmiştir.

“HER YERE ALNIMIZ AK ŞEKİLDE GÖĞSÜMÜZÜ GEREREK GİRİYORUZ”

30 yıldır işgal altında olan Azerbaycan toprakları ve Karabağ yeniden özgürlüğüne kavuştu. İnşallah önümüzdeki haftalarda Azerbaycanlı kardeşlerimizle yeniden bir araya geleceğiz. İşgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesi veren bir ülkeye ve Türkiye’ye buram buram kin kokan tutumları asla unutmayacağız. Akdeniz’deki hak ve menfaatlerimizi korurken Kıbrıs Türkü kardeşlerimizin iki devletli çözüm kapsamındaki çalışmalarına destek olduk.Her yere alnımız ak bir şekilde göğsümüzü gere gere gidiyoruz.

“TÜRKİYE’NİN BÖLGE OLAN BAĞINI KOPARMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR”

Geçtiğimiz günlerde açılışını yaptığımız Türk Evi, tarihteki yerini almıştır. Çok sayıda misafirimizin katılımıyla hizmete giren Türk Evimiz, tüm dost ve kardeşlerimize de hizmet verecektir. Türkiye’nin bölgeye olan bağını koparmaya çalışmak kimsenin haddi de, hakkı da değildir. Suriye krizi karşısında uluslararası toplumun ne kadar aciz olduğunu hep birlikte gördük. Türkiye, tek başına 4 milyon mazluma kollarını açarken insanlıktan uzak davranışlar sergileyenler oldu. Ellerinde ne varsa alınıp, işkence edilen insanlarla karşılaşıyoruz. Bu insanlık dışı tutumun sahipleri BM kararlarını da çiğnemektedir. Akdeniz’in karanlık sularında her yıl ne kadar insanın hayatını kaybettiğinin istatistiği tutulamıyor.”

Ayrıntılar Geliyor…

Sizce Türkiye, parlamenter sisteme dönmeli mi?

— Haberler.com (@Haberler) September 30, 2021 Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yasama yılı açılışında TBMM'de milletvekillerine sesleniyorAA / Ali Kemal Akan – Son Dakika Haberleri Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Meclisimizin, mümkün olursa tamamının uzlaşmasıyla hazırlanacak bir yeni anayasa, milletimize vereceğimiz en güzel 2023...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Meclisimizin, mümkün olursa tamamının uzlaşmasıyla hazırlanacak bir yeni anayasa, milletimize vereceğimiz en güzel 2023…

86 yaşında hayatını kaybeden Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk kimdir?

86 yaşında hayatını kaybeden Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk kimdir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi ziyaretini değerlendirdi Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi ziyaretini değerlendirdi Açıklaması

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.