Deniz suyunun yararları nelerdir? Deniz suyu sivilcelere uygun gelir mi?

Zengin minerallere sahip olan deniz suyu, saç derisini besleyen, ciltteki sivilceleri kurutan ve kan dolanımını arttırması üzere değerli yararları bulunur.  Deniz suyu, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde değerli bir rol üstlenirken sedef, egzama ve mantar üzere hastalıkların geçmesine yardımcı olur. İşte deniz suyunun sıhhate olan yararları…

Solunum Yollarını Açar:

Deniz suyu, tıkalı burnun kısa müddette açılmasını sağlayarak nefes alış veriş kalitesini arttırır. Bunun yanında astım, bronşit ve şiddetli öksürüğe uygun gelerek boğazları rahatlatır. 

Uyku Kalitesini Arttırır:

Doğal bir kas gevşetici olan deniz suyu, kas ve hudutları rahatlatarak gece uzunluğu deliksiz uyumayı sağlar. 

Stresi Azaltır:

Denizde uzun saatler vakit geçirmek, kişinin gerilimini azaltır ve memnunluk hissi verir. Deniz suyunda bulunan mineraller, beyinde serotonin hormonu salgılar ve böylelikle kişinin depresyona girme oranını azaltır. 

Kan Dolanımını Hızlandırır:

Deniz suyu kan sirkülasyonunun hızlanmasına önemli formda yardımcı olur. Kan sirkülasyonunun hızlanması da cildin taze canlı, sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olur. 

Cilt Problemlerine Yeterli Gelir:

Deniz suyu, ciltte meydana gelen sivilceleri anında kurutarak cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Sivilcelerin kısa müddette tedavi etmesinin yanında egzama ve bilhassa de mantarın geçmesinde kıymetli bir tesire sahiptir. 

Yüksek Kolesterolü Düşürür:

Kalp ve damar sıhhatini koruyan deniz suyu, kan deveranını hızlandırarak yüksek kolesterolün düşmesine yardımcı olur. 

Saç derisinde havasızlıktan meydana gelen kepeklenme ve yağlanma üzere sorunları deniz suyu kısa müddette tedavi eder. Deniz suyunda yer alan mineraller, saç derisinde bulunan toksinleri temizler ve saç yapısının daha sağlıklı kalmasına yardımcı olur. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*