Facebook’a erişim sıkıntısı nedeniyle Zuckerberg’in serveti 7 milyar dolar düştü

Aynı şirket çatı altında hizmet veren Facebook, Instagram ve WhatsApp’a Türkiye saati ile 18.41’den itibaren erişim sağlanamıyor. Dünya çapında yaşanan bu aksaklıklardan dolayı Facebook şirketi, borsada da büyük darbe yiyerek saatler içinde yüzde 5’in üzerinde kayıp yaşadı. Bu sebeple kişisel serveti 3 saat içinde 7 milyar dolar düşen Mark Zuckerberg, zenginler listesinde bir basamak aşağıya indi.

Facebook'a erişim sıkıntısı nedeniyle Zuckerberg'in serveti 7 milyar dolar düştü

ŞİRKET YÜZDE 5,75 DEĞER KAYBETTİ

Şirketin Nasdaq’da işlem gören hisse senedi, yüzde 5,75’lik değer kaybıyla 323,28 dolardan işlem görüyor. Bu değer kaybında erişim sıkıntısından hemen önce Facebook’un eski Ürün Yöneticisi Frances Haugen’ın açıklamaların payı da bulunuyor.

Erişim sıkıntısı nedeniyle Facebook yüzde 5 değer kaybetti

HAUGEN NE DEMİŞTİ?

Frances Haugen, Facebook’un platformunda nefret, şiddet ve yanlış bilgiler paylaşan içeriklerle mücadelede kaydettiği ilerlemeyi abartarak halka ve yatırımcılarına yalan söylediğini iddia etti. Eski yönetici, iddialarını desteklemek için “on binlerce” sayfalık belgeyi kanıt olarak sunduğunu belirtti.

Twitter'dan çöken Instagram, Facebook ve WhatsApp'a gönderme: Herkese merhabaTwitter’dan çöken Instagram, Facebook ve WhatsApp’a gönderme: Herkese merhaba Instagram, Facebook ve WhatsApp'a neden girilemiyor? Bakanlık sebebini paylaştıInstagram, Facebook ve WhatsApp’a neden girilemiyor? Bakanlık sebebini paylaştı WhatsApp, Facebook ve Instagram'ın çökmesi Twitter'a yaradı! Kullanıcılar birbirinden esprili paylaşımlar yapıyorWhatsApp, Facebook ve Instagram’ın çökmesi Twitter’a yaradı! Kullanıcılar birbirinden esprili paylaşımlar yapıyor Facebook domaini ele geçirildi iddiası! Twitter kurucusu Jack Dorsey, alan adının fiyatını sorduFacebook domaini ele geçirildi iddiası! Twitter kurucusu Jack Dorsey, alan adının fiyatını sordu Facebook, WhatsApp ve Instagram'a saatlerdir girilemiyor! İşte sorunun temel kaynağıFacebook, WhatsApp ve Instagram’a saatlerdir girilemiyor! İşte sorunun temel kaynağı

Facebook'a erişim sıkıntısı nedeniyle Zuckerberg'in serveti 7 milyar dolar düştüHaberler.com – Ekonomi Haberleri Facebook'un kara günü! Eski çalışanın ifşaları ve erişim sorunu yüzde 5'in üzerinde değer kaybettirdi

Facebook’un kara günü! Eski çalışanın ifşaları ve erişim sorunu yüzde 5’in üzerinde değer kaybettirdi

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.