Gantz’dan, İslami Cihad Hareketine tehdit: Bedel ödeyecekler

İsrail Kamu Yayın Kuruluşu’nun (KAN) haberinde, İsrail Savunma Bakanı Gantz’ın “İslami Cihad Hareketinin yurt dışında yaşayan yöneticileri de birebir formda bedel ödeyecek.” tabirlerine yer verildi.

Gantz ayrıyeten, Twitter’dan yaptığı açıklamada, İsrail ordusuna, İsrail İç İstihbarat Servisi Şin-Bet’e (Şabak) ve tüm güvenlik ünitelerine “İslami Cihad Hareketine büyük ziyan verilmesi ve (İsrail’in güneyinde) sükunetin sağlanması” buyruğunu verdiğini tabir etti.

İsrail medyasında bu sabah yer alan haberlerde de, Gantz’ın Gazze Şeridi’nde İslami Cihad Hareketine yönelik hücumlara devam etme talimatı verdiği belirtilmişti.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik taarruzları devam ediyor

İsrail ordusu, İslami Cihad’a ilişkin noktaları amaç alacağı gerekçesiyle dün abluka altındaki Gazze şeridine başlattığı akına bugün de devam ettiğini duyurmuştu.

Filistin Sıhhat Bakanlığı, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne yönelik taarruzlarında ortalarında 5 yaşındaki bir çocuk ve iki bayanın da bulunduğu 15 Filistinlinin öldüğünü, 125 sivilin yaralandığını belirtmişti.

KAYNAK: AA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*