Gültekin Uysal: İktidar danışıklı bir dövüş planlıyor

İktidara seslenen Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal, “Danışıklı bir dövüş planlıyor, seçim öncesi muhalefeti ‘vatan haini’ yaftasına matuf hale getirmek, sesini kesmek ve gücünüzü pekiştirmek için Ege’nin karşı kıyısı ile ‘kontrollü’ bir tansiyon planlıyorsanız, yemezler!” ikazında bulundu.

Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştiren açıklamalarda bulundu.

KİM İSTER DİYE SORDU TEK TEK SIRALADI

Uysal, toplumsal medya paylaşımında “Kim ister Erdoğan gitsin?” diye sordu ve akabinde şunları söyledi:

*Yunanistan, Erdoğan gitsin ister mi mesela? Hayır! Ya sapını, çöpünü bertaraf ettiğimiz, sakini rahat etsin diye tampon bölgesi olmaya razı geldiğimiz Avrupa?

*Ya, asırlardır sıcak deniz hayaline, Suriye’de bu iktidarın yaptığı yanlışlarla ulaşan Rusya? Ya, yıllardır devlet hayalî kurup AKP sayesinde Suriye kuzeyinde bir devlete kavuşan PKK?

*Peki ya Körfez sermayesi? Ferdî münasebetleri nedeniyle imtiyazlar, hatta adeta kapitülasyonlar verdikleri Körfez ülkeleri? Kaşıkçı davası üzere davalarda belgeleri devrederek egemenlik haklarımızı çiğnemelerine sebep “gizli” münasebet kurdukları Suudi ailesi?

*Peki, ellerinde Erdoğan ve ailesine ilişkin onlarca evrak ve doküman ile kâh siyaset değiştirten kâh tutuklulukları kaldırtan, ortağı olduğumuz projelerden çıkarıp daha azına razı edecek kadar bu iktidar karşısında “eli kuvvetli” ABD?

“SAHİDEN YERLİ VE ULUSAL KİM VARSA BU İKTİDAR GİTSİN İSTER”

*Ya memleketi üretemez hale getirip, pazara çevirerek kârına kâr kattıkları global kapital finans sistemi? Siyaset faizini indirip piyasa faizinden zenginliklerine zenginlik kattıkları “faiz lobisi”?

*Ya ekonomik cehaletleri ile dövizi bu hale getirerek semirmesini sağladıkları “döviz lobisi”?

*Bunca itibarsızlığa, onurumuzun bu kadar çiğnenmesine vicdanı el vermeyen, gerçekten yerli ve hakikaten ulusal kim varsa, şahsi ikbalini düşünmeyen kim varsa ister bu iktidar gitsin!

“SEÇİM ÖNCESİ MUHALEFETİ ‘VATAN HAİNİ’ YAFTASINA MATUF HALE GETİRMEYİ PLANLIYORLAR”

Son olarak Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Erdoğan’ın Yunanistan açıklamalarıyla ilgili konuşan Uysal, “Bir de ihtar yapalım; danışıklı bir dövüş planlıyor, seçim öncesi muhalefeti “vatan haini” yaftasına matuf hale getirmek, sesini kesmek ve gücünüzü pekiştirmek için Ege’nin karşı kıyısı ile “kontrollü” bir tansiyon planlıyorsanız, yemezler!” tabirlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*