Haliç can çekişiyor, İBB Lideri İmamoğlu hala tatilde!

Daha evvel hoşluğuyla tüm dünyaya nam salan, ‘Altın Boynuz’ olarak bilinen Haliç’in ismi, uzun müddettir etraf kirliliğiyle anılıyor. Cep telefonu kamerasıyla kaydedilen manzaralarda; Haliç’in mavi sularının kahverengine dönmesi ve kıyıya vuran çöpler dikkat çekti. İBB’den ise bahse ait şimdi bir açıklama gelmedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte İstanbul’un göz bebeklerinden bir olan Haliç’in ismi uzun müddettir etraf kirliliğiyle anılıyor.

SUYUN RENGİ BİLE DEĞİŞTİ

Pandemi sürecinden bu yana tahlil bulunması beklenen Haliç’in suları rengi kahverengine döndü. Haliç’in içler acısı hali cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

ÇÖPLÜĞE DÖNDÜ

Görüntülerde, kıyıya vuran çöpler dikkat çekti. Etraf kirliliğinin kıyı boyunca sürdüğü görülürken, İBB’den hususla ilgili şimdi bir açıklama yapılmadı.

BAŞKAN İMAMOĞLU TEKRAR YOK

10 Temmuz’da İstanbul’da yaşanan sel felaketi öncesi onca ikazlara karşın tatile çıkan Ekrem İmamoğlu’nun hala tatili bırakıp misyonunun başına geçmemesi ise İstanbullu vatandaşları rahatsız etmiş durumda.

“EHİL ELLERDE HALİÇ MASMAVİ, EHİL OLMAYAN ELLERDE HALİÇ SİMSİYAH”

Öte yandan AK Parti Meclis Üyesi Sadullah Hasanoğlu, İBB Meclisi Haziran ayı birinci toplantısında, Haliç’in simsiyah olduğunu belirterek, şu tabirleri kullanmıştı:

“Haliç’in durumunu görüyorsunuz değil mi? Bugün ki idare vazifeye gelir gelmez ne yaptılarsa Haliç simsiyah oldu. ‘Alg patlaması var’ dediler. Tekraren Haliç’in maviliği yerine siyah su imajları medyada yer aldı. Haliç’e çöp suyu döküldüğünü tespit ettik. İnsan sıkılır biraz ya. Silivri Seymen’de, var olan çöp depolama alanının içerisinde bir çöp suyu arıtma tesisi var. AK Parti devrinde başladı.

Bitmesi gereken tarih iki yıl geçti yerinde sayıyor. Seymen’den 75-80 kilometre günde 3 bin ton atık suyu alıyorlar, getiriyorlar Kemerburgaz’a. Orada da evvelden kalma bir arıtma tesisi var. Onu da çalıştırmadan İSKİ’ye veriyorlar. İSKİ’den Haliç’e geliyor. 1994’te adeta bir lağım çukurunu andıran Haliç 3 yılda tekrar kararmaya ve yer yer kokmaya başladı. Zira el birebir elde ondan. Ehil ellerde Haliç masmavi, ehil olmayan ellerde Haliç simsiyah. Haliç’te patlayan algler değil, Cumhuriyet Halk Partili İBB idaresi oldu. Haliç’te patlayan altılı masanın İstanbul şubesi oldu. Lütfen gidin Haliç’i görün. Milletin imkanları ehil ellerde olduğu vakitte nasıl hizmetle geri döndüğünü, ehil olmayan ellerde İstanbul’un nasıl hizmetsiz kaldığını görün”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*