İkisini böyle kıyasladı: Fotoğraflar bazen yanıltabilir

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, Erdoğan’ın Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesinde çok konuşulan karesi ile Bülent Ecevit’in ABD Başkanı Bill Clinton ile fotoğrafını kıyasladı. Hüseyin Baş, “Soldaki, adalar işgal edilirken somut hiçbir adım atmadı. Sağdaki, Kıbrıs’ı işgalden kurtardı. Fotoğraflar bazen yanıltabilir” diye yazdı.

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi’ndeki çok konuşulan fotoğrafını paylaşarak yorumda bulundu.

Baş, Erdoğan’ın fotoğrafıyla birlikte 1999 yılında dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’in, Washington’da ABD Başkanı Bill Clinton ile görüşürken ki fotoğrafını karşılaştırdı. Fotoğrafta, Bill Clinton koltuğun kenarına oturur vaziyette görülürken Ecevit karşısında ayakta duruyor.

Hüseyin Baş şu açıklamayı yaptı:

“Soldaki, adalar işgal edilirken somut hiçbir adım atmadı. Sağdaki, Kıbrıs’ı işgalden kurtardı. Fotoğraflar bazen yanıltabilir.”

Erdoğan’ın Şanghay İşbirliği Örgütü Zirvesi’ndeki fotoğraf son günlerde çok konuşulmuştu. Fotoğrafta, Erdoğan’ın elini kaldırmış bir şekilde konuşurken, karşısında oturan ülke liderlerinin ellerini birleştirmiş bir şekilde Erdoğan’ı dinlediği görülüyor.

Hüseyin Baş’ın paylaşımı:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*