İsmail Kartal’dan Beşiktaş’ın sert futboluna tepki! Eksiklere dikkat çekti…

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, Beşiktaş ile 1-1 berabere kaldıkları maçın akabinde değerlendirmelerde bulundu.

Beşiktaş deplasmanından 1-1’lik beraberlikle ayrılan ve yenilmezlik serisini 12 maça çıkartan Fenerbahçe’nin teknik yöneticisi İsmail Kartal derbiden sonra açıklamalar yaptı.

Yayıncı kuruluş mikrofonlarına konuşan Kartal, Beşiktaş’ın çok sert bir futbol oynadığına dikkat çekerken, şiddetli derbiden alınan 1 puanı ikincilik yarışında kâfi buldu:

“Oyuna güzel başlayabilirdik lakin birinci yarı derbilerin zorluğunu herkes bilmektedir. Biz de güçlü geçeceğini kestirim ediyorduk, kendi taraftarı önünde birinci yarı prestijiyle rakip çok sert oynadı. Hakikaten çok sert oynadı. Hakem de bu sertliğe müsaade etti.”

“OYUNUMUZU OYNAYAMADIK”

“Biz 55. dakikaya kadar kendi oyunumuzu oynayamadık. Çok durdu oyun. Topun suratını artırarak kendi oyunumuzu oynayamadık. Sonuç olarak bugün güzel bir gayret verdik. Bu türlü bir Beşiktaş derbisinde bunun şuuruyla buraya geldik. En azından kaybetmeden 1 puan alarak konutumuza dönüyoruz.”

“ÇOK FAZLA FAUL OLDU”

“Kazanmak için geldik, kazanabilirdik lakin 55. dakikaya kadar daima uzun oynamak zorunda kaldık. Çok sert maç oldu, çok fazla faul oldu. Rakip de oyun oynamamıza, pas yapmamıza müsaade vermedi. Taraftarlarının coşkusuyla çok sert, baskılı oynadılar bize karşı. Birinci yarıda bu baskıyı kıramadık fakat daha sonra sakin kaldık, futbol oynamaya çalıştık bu sefer de biz net konumlar üretemedik. Her şeye karşın 1 puan aldığımız için oyuncularımı tebrik ediyorum. Beşiktaş’a da muvaffakiyetler diliyorum.”

“NORMAL KOŞULLARDA OYNASAK FARKLI OLURDU”

“Novak bir gol attı, iki penaltıya sebebiyet verdi. Aslında stoper oyuncusu değil. Yedi oyuncumuzdan mahrum geldik. Beşiktaş’ın da eksikleri vardı lakin bizim en değerli kilit oyuncularımız yoktu. Alandaki oyuncular gayretle onları aratmadı. Olağan ki olağan koşullarda oynayabilseydik bu maç daha farklı olabilirdi. Sonuçta bu türlü bir deplasmanda 12 maçtır derbi kaybetmeyen bir Beşiktaş var. Şu an ikincilik avantajlıyız. Bu avantajı koruyarak ligi ikinci bitirmeye çalışacağız”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.