İstanbul Havalimanı’nda ‘bavul’ telaşı 

Şişli’den bindiği taksiyle İstanbul Havalimanı’na gelen Gamze Öztürk uçuşa dakikalar kala büyük bir şok yaşadı. Taksinin bagajının kilitlenmesiyle bavullarını bir türlü alamayan ve uçağını kaçırma kaygısı yaşayan Öztürk’ün yardımına polis ve havalimanında çalışanlar koştu.

Fransa’nın Kaç kentine uçuşu olan Gamze Öztürk, Şişli’den bindiği taksiyle saat 13.00 sıralarında İstanbul Havalimanı’na geldi.

3 adet bavulunu koyduğu bagajın kilitlenerek açılmaması üzerine Öztürk, uçuşu öncesi panik yaşadı. Taksi sürücüsü Mirza Barışer’in bagajı bir türlü açamaması üzerine etrafta bulunan polisler ve havalimanı vazifelileri yardım istedi.

Bagajın açılmaması üzerine art koltukların sökülmesine karar verildi. Yaklaşık yarım saat süren uğraşların sonucunda art koltuklar söküldüğü yerden bavullar çıkarıldı.

BAVULLARINI BEKLERKEN UÇAĞINI KAÇIRMA KAYGISI YAŞADI

Uçağını kaçırma kaygısı taşıyan Gamze Öztürk, “Bavullarım içeride kaldı. Buradakilerin yardımıyla sağ olsunlar; valizlerimi aldım ve uçağıma yetişmeye çalışacağım. İstanbul’dan Fransa’ya Kaç uçacağım. Koltuktan da çıkaramadılar. Bayağı uğraştılar. Bayram yoğunluğu var. içeride pasaport denetiminden geçeceğim. Umarım yetişirim artık. Koşa koşa gideceğim” diye konuştu.

Taksici Mirza Barışer ise “Maalesef birinci kere bu türlü bir şeyi yaşadık. Polis ve öbür arkadaşların yardımıyla hallettik. Valizlerini teslim ettik. Şu an sorun yok. Koltuğu sökmek zorunda kaldık zira açılmadı. Bagajın sistemi bozulmuş. Biz de koltukları sökmek zorunda kaldık. Direkt buradan endüstriye gideceğiz. Yapacak bir şey yok. Tamir ettireceğiz.” tabirlerini kullandı. (DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*