Kemal Kılıçdaroğlu’na Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın adaylığı soruldu: Karşı değiliz

Kemal Kılıçdaroğlu'na Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığı soruldu: Karşı değiliz
Kemal Kılıçdaroğlu'na Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığı soruldu: Karşı değiliz

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusu ile ilgili “İttifak kabul ederse Cumhurbaşkanı adayı olmamda bir sorun yok.” açıklamasını yapmıştı.

“YENİ BİR ŞEY DEĞİL”

İstanbul Sanayi Odası‘nı ziyareti öncesi gazetecilerle konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bu açıklamaları soruldu. “Yeni bir şey değil aslında” diyen Kılıçdaroğlu, “İttifak, demokrasi konusunda birlikte mücadele ettiğimiz, güçlendirilmiş parlamenter sistemini getirmek istediğimiz arkadaşlarımızla birlikte karar vereceğiz. Bugün bir temas olmadı.” dedi.

İMAMOĞLU VE MANSUR YAVAŞ’IN ADAYLIĞI SORULDU

Kılıçdaroğlu’na Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlarının adaylığına karşı olduğu iddiası da soruldu. Daha önce bu konuda ”Bizim iki büyükşehir belediyesinde Ankara ve İstanbul’da Meclis çoğunluğumuz yok. Siz eğer belediye başkanı olarak seçilmişseniz, bazı sözler vermişseniz o sözleri yerine getireceksiniz” diyen Kılıçdaroğlu, bu kez “Karşı değiliz. Arkadaşlarımız şu anda çalışıyorlar, başarılı bir süreci İstanbul ve Ankara’ya yaşatıyorlar” diye cevap verdi.

“TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin açıklamalarının sorulması üzerine de Kılıçdaroğlu, “Talihsiz bir açıklama. Bakanlar ekonominin gidişini şahsileştirmezler. Kendi şahsi durumlarını, ekonomik pozisyonla bir tutmazlar. Dolayısıyla talihsiz bir açıklama” şeklinde konuştu.

Demirören Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydetİlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*