KPSS’yi saniyelerle kaçırdı

ÖSYM tarafından bugün gerçekleştirilen KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür oturumu, saat 10.15’te başladı. İmtihanın gerçekleştirileceği binalara saat 10.00’dan sonra adaylar alınmadı.

Akdeniz Üniversitesi’nde de adaylar ve yakınları tarafından yoğunluk yaşandı. Kalabalık nedeniyle araç girişlerinde uzun kuyruklar oluştu. Eğitim Fakültesi’nde imtihana girecek adaylar kimlik denetimlerinin akabinde tek tek sınıflara alındı. Kapıların kapanmasına 5 dakika kala imtihana girecek adaylar koşarak imtihan binasına giriş yaptı.

Saat 10.00’da kapıların kapanmasından saniyeler sonra genç kız imtihan binasına koşarak geldi. İmtihan yetkilileri kapıyı açmadı. Genç kız üzgün bir halde imtihan binasının önünden ayrılırken, bahçede bekleyen bir kişi genç kızın içeri alınması ricasında bulundu. Yetkililerden olumsuz karşılık alan adam, genç kızın içeriye alınmamasına reaksiyon gösterdi.

Sınavın başlamasının akabinde öğrenciler içeride ter dökerken, dışarıda bekleyen aileler ise gölgelik alanlarda yakınları için dua okuyarak, imtihanın bitmesini bekledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*