Kripto para borsasının ezkaza 12 milyon dolar gönderdiği kişi kendine konut satın aldı

Türkiye’de Matt Damon’lu reklamlarıyla tanınan ve en hacimli kripto para borsalarından Crypto.com, Avustralyalı bir kullanıcısına kazara 112 dolar yerine yaklaşık 12 milyon dolar yolladı.

Yapılan yanılgıyı 7 ay sonra fark eden şirket, hukuk mücadelesine girişti.

Mayıs 2021’deki yapılan bir sürecin akabinde ödeme kısmına hesap numarasının girilmesinin akabinde Thevamanogari Manivel isimli bayan bir kullancıya 11 milyon 747 bin 641 doları gönderildi.

Aralık 2021’deki rutin bir kontrol sırasında yanılgıyı fark eden şirket, 7 Şubat 2022’de yasal işlem başlattı.

Şirket parayı geri istese de bayanın 1,35 milyon dolarla Melbourne’da lüks bir konut satın alındığı belirlendi.  Dört banyosu, bir spor salonu ve sinema salonu bulunan mesken ise 3 Şubat’ta satın alındı.

Crypto.com Manivel’in hesabını dondurma kararı aldırmayı başarsa da kalan paranın, Manivel’in kızı Raveena Vijian ve kardeşi Thilagavathy Gangadory hesabına aktarıldığı tespit edildi.

Evin mülkiyeti ise Malezya’da yaşayan Gangadory’ye devredilince bu kişinin hesaplarının dondurulması ve konutun satılması için başka çaba başlatıldı.

26 Ağustos’ta görülen duruşmada Yargıç James Elliott, Gangadory’nin Crypto.com’a 1,35 milyon dolar ve 27 bin 369 dolar faiz olmak üzere yaklaşık 1,4 milyon ödemesine hükmetti. Ayrıyeten satın alınan konut satılacak ve paranın tamamı Crypto.com’a aktarılacak.

Daily Mail gazetesi Manivel tarafından satın alınan ve daha sonra kız kardeşi Gangadory devredilen meskenin görsellerini paylaştı.

Crypto.com’un Avustralya’da çalıştığı hukuk ofisi Cornwalls Law, bahis mahkemeye taşındığı için yorum yapamayacağını söyledi. Manivel ve Gangadory’e ise gazeteciler ulaşamıyor.

KAYNAK: DAİLY MAİL

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*