Muhsin Yazıcıoğlu’nun yakın korumalığını da yapan polis memuru son seyahatine uğurlandı

Ankara’da iterek çalıştırmak istediği arabasının altında kalıp ömrünü yitiren polis memuru Erol Yıldız (49), memleketi Kırşehir’de toprağa verildi. Bir periyot Muhsin Yazıcıoğlu’nun yakın korumalığını yapan Yıldız’ın cenazesinin dün akşam saatlerinde Kırşehir’e geldikten sonra ayrıntılı otopsi için yine Ankara’ya götürüldüğü, sonrasında tekrar memleketine gönderildiği ortaya çıktı.

Kaza, dün saat 10.30 sıralarında Keçiören’in Ayvalı Mahallesinde meydana geldi. Meclis Müdafaa Daire Başkanlığında vazife yapan polis memuru evli ve 2 çocuk babası Erol Yıldız’ın 06 KHA 35 plakalı arabası çalışmadı. Bunun üzerine Yıldız arabasını iterek çalıştırmak istedi. Yıldız bu sırada geriye kayan aracın altında kaldı. Ağır yaralanan Erol Yıldız, çağrılan ambulansla kaldırıldığı Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hekimlerin tüm gayretine rağmen ömrünü yitirdi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bir mühlet BBP Kurucu Genel Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun yakın korumalığını da yapan Yıldız, Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin vefatıyla ilgili yürütülen soruşturmaya FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve örgüt yöneticilerinin talimatları doğrultusunda müdahale ederek örgütün gayeleri doğrultusunda yönlendirmede bulunup yardım ettikleri öne sürülen 19 kişinin yargılandığı Kahramanmaraş 2. Ağır Ceza Mahkemesinde davanın duruşmasında şahit olarak dinlenecek 3 muhafazadan biriydi.

Yıldız, 23 Mayıs Pazartesi günü görülecek duruşmaya Ankara’dan SEGBİS ile katılacaktı. Ölümüyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılan Erol Yıldız’la ilgili TBMM Muhafaza Daire Başkanlığı’ndan yapılan bilgilendirmede Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasından evvel meydana gelen birtakım konvoy kazalarıyla ilgili sözüne başvurulduğu, 23 Mayıs’ta da yeniden tıpkı husus için tabire çağrıldığı bildirildi.

CENAZE ANKARA’YA GİDİP GELDİ

Erol Yıldız’ın cenazesi, dün öğlen saatlerinde yapılan otopsinin akabinde saat 17.00 sıralarında memleketi Kırşehir’in Akçakent ilçesi Tepefakılı köyüne getirildi. Bir mühlet köyde kalan cenaze, ayrıntılı otopsi için tekrar Ankara’ya götürüldü. Yapılan ayrıntılı otopsinin akabinde Yıldız’ın cenazesi tekrar köyüne gönderildi.

TOPRAĞA VERİLDİ

Tepefakılı Köyü Toplumsal Tesislerinde Erol Yıldız için cenaze merasimi düzenlendi. Merasime, yakınları, TBMM Meclis Muhafaza Daire Lideri Ahmet Birtan Erol, AKP Ankara Milletvekili Hacı Turan, AKP Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, AKP MKYK Üyesi Metin Külünk, mesai arkadaşları ve vatandaşlar katıldı. Kılınan cenaze namazının akabinde Yıldız, köy mezarlığında toprağa verildi.

“ŞÜPHE VE KUŞKULAR VAR”

Cenazeye katılan Muhsin Yazıcıoğlu’nun yakın arkadaşı Hakkı Öznur, “Erol Yıldız kardeşimiz üzerimizde hakkı ve emeği çok olan bir kardeşimizdir. Vatanına, milletine, devletine bağlı bir kardeşimizdir. Dün elim bir olay sonucunda hakkın rahmetine kavuşmuştur. Şehit önderimiz cennet yerinde Muhsin liderle birliktedir. Biz elim olayla ilgili kamuoyuna yansıyan gelişmeler var. Biz bu sürecin yakından takipçisiyiz. Bizler topluluk olarak elim olayla ilgili gelişmelerin takipçisiyiz. Tabi kuşku ve kuşkular var. Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma açmasını gerçek buluyoruz” dedi. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.