NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye’nin eforlarını takdir ediyorum

Belçika’nın başşehri Brüksel’de devam eden NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nda konuşan Genel Sekreter Jens Stoltenberg’den Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili övgü dolu bir açıklama geldi.

NATO Savunma Bakanları Toplantısı bugün, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in açılış konuşmasıyla Belçika’nın başşehri Brüksel’de başladı. Toplantı öncesinde ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ile açıklamalarda bulunan Stoltenberg, Austin’e liderliğinden ötürü teşekkür etti.

İspanya’nın başşehri Madrid’de yapılacak NATO Madrid Zirvesi’nin güvenlik için büyük ehemmiyet arz ettiğini belirten Stoltenberg, “Daha tehlikeli bir dünyada caydırıcılığımızı ve savunmamızı nasıl daha fazla güçlendireceğimize dair değerli kararlar alacağız” dedi.

“İNSANLARIMIZI İNANÇTA TUTMAK İÇİN DAHA FAZLASINI YAPMALIYIZ”

NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın açılış konuşmasında Avrupa-Atlantik güvenliğine yönelik büyük tehditlerle karşı karşıya olunduğunu belirten Stoltenberg, “Savunmamızı nasıl daha fazla güçlendirebileceğimizi görüşeceğiz. Çoğunluğu ittifakın doğu bölümünde olmak üzere direkt NATO komutası altında 40 binden fazla askerimiz var ve çok daha fazlası da hava ve denizden desteklenmekte.

Baltık’tan Karadeniz’e kadar çok uluslu savaş kümelerinin sayısını 2 katına çıkardık. Lakin, şu an ve gelecekte insanlarımızı inançta tutmak için daha fazlasını yapmalıyız. Bugün, ittifakımızı güçlü tutmak için kıymetli kararlar alacağımız Madrid Tepesi’ne taban hazırlayacağız” açıklamasında bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.