Oyuncu Sinem Uslu annesi için yardım istedi

Oyuncu Sinem Uslu, bir müddettir tedavi gören annesi Zuhal Öztürk için kan bağışı davetinde bulundu. Annesinin sıhhat durumu hakkında bilgi veren Uslu, sevenlerinde dua da istedi.

Instagram hesabından yaptığı paylaşımla annesinin aylardır sıhhat meseleleriyle çaba ettiğini söyleyen oyuncu Sinem Uslu, “Annem Ferhan Zuhal Öztürk, 8 aydır KMML (Kemik iliğinin kan üretmemesi) tedavisi görüyordu. Ayda bir iğneyle yapılan tedavi olumlu sonuç veriyor derken bir anda Akut Lösemi denilen AML hastalığına evirildi. Üç gün süren bir ağır bakım sürecinden sonra kemoterapiye başladık. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde kuvvetli bir sürece girdik” dedi.

“DUALARINIZI EKSİK ETMEYİN”

Annesi için kan bağışı davetinde bulunan oyuncu, “Bu süreçte düşen kan pahaları ve trombositleri yüzünden kan ve aferez trombosit bağışına muhtaçlık duyuyoruz. Tek seferlik değil, kan bağışlarının sürekliliği değerli, kanın kendini yenilemesi için. Annemin kan kümesi 0+. Öteki kan kümesine ilişkin bağışçıların bağışları da bizim için çok değerli zira değişimle daha çabuk kendi kümemizdeki kana ulaşabiliyoruz. Desteklerinizi bekliyoruz. Herkese sonsuz teşekkürler. Dualarınızı eksik etmeyin” sözünü kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*