Savunma Sanayii Lideri Demir: Biz en güzelini yapabilecek güçte, azimde ve iradedeyiz

Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir, “Onlarca devlet geldi geçti. Bir hayatta kalma gayreti verdik lakin bir ulusun kendini teminat altına alması için savunma ve silahlanma konusunda hazır olması gerektiği gerçeği hiçbir vakit değişmedi. Ulus, ülke ve halk olarak biz en düzgününü yapabilecek güçte, azimde ve iradedeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir, İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Teknolojileri Kulübü tarafından düzenlenen 10. Savunma Sanayii Günleri programına katıldı.

Programın açılışında konuşan Demir şunları söyledi:

* “Türkiye Cumhuriyeti 100 yaşına geliyor ancak ulus olarak çok eski bir tarihimiz var. Onlarca devlet geldi geçti. Bir hayatta kalma çabası verdik ancak bir ulusun kendini garanti altına alması için savunma ve silahlanma konusunda hazır olması gerektiği gerçeği hiçbir vakit değişmedi.

* Ulus, ülke ve halk olarak biz en düzgününü yapabilecek güçte, azimde ve iradedeyiz. Alışılmış ki bu seyahatte başarısızlıklar olabilir, deneyimler birincisinde gerçekleşmeyebilir lakin yürüyüşümüzü devam ettirmezsek amaca varamayız.

* Bir insanın bir seyahate çıkması üzere bir ulus bağımsızlık seyahatine çıkıyorsa, teknolojide ve savunma sanayiinde bağımsızlık seyahatine çıkıyorsa gençlerin eğitiminin, sıhhat kaidelerinin ve iradenin yerinde olması lazım. Türkiye olarak sizlerle bir arada bu seyahate çıkıp yürümekle ilgili inancımız tam. (DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*