Seyahat tutuklularını ziyaret eden CHP’li Kaya, Osman Kavala’nın iletisini aktardı

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Marmara Kapalı Cezaevi’nde Seyahat Davası tutuklularını ziyaret etti. Ziyaretinin akabinde açıklamalarda bulunan Kaya, görüştüğü Osman Kavala’nın şu kelamlarını aktardı: “Ben de Kemal Kılıçdaroğlu’nun helalleşme teklifini çok olumlu buluyorum. Tekrar kaynaşmaya gereksinimimiz var. Tekrar buluşmaya muhtaçlığımız var. Önyargılardan kurtulmaya muhtaçlığımız var…”

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, bugün Marmara Kapalı Cezaevinde, namıdiğer Silivri Cezaevinde; Seyahat Davası tutukluları Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Ali Hakan Altınay’ı ziyaret etti.

Ziyaretinin akabinde açıklamada bulunan Kaya, “Gezi’nin altın yürekli insanlarını ziyaret ettim. 12 Eylül’e ramak kala 42’nci yılında tekrar adaletsizlik, yeniden hukuksuzluk, yeniden adil yargılanmanın olmadığı bir süreç” diye konuştu.

Yaptığı görüşmeleri anlatan Kaya, “Hepsi çok uygunlar. Moralleri çok yüksek. Diyorlar ki ‘gün gelecek devran dönecek, biz hak ettiğimiz özgürlüğümüze kavuşacağız.’ diyorlar” formunda konuştu.

Osman Kavala ile yaptığı görüşmeyi anlatan Kaya, şunları söyledi:

“‘Sağlığım yerinde top oynuyorum’ diyor. ‘Can ile beraberdim Hakan ile Tayfun bizi yeniyordu. Ancak her çarşamba bu maçımız devam ediyor. Geçen hafta biz 5-4 yendik’ diyor. ‘Ben de Kemal Kılıçdaroğlu’nun helalleşme teklifini çok olumlu buluyorum. Tekrar kaynaşmaya muhtaçlığımız var. Tekrar buluşmaya gereksinimimiz var. Önyargılardan kurtulmaya muhtaçlığımız var’ diyor…”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*