Son dakika: Dolardaki yükseliş devam ediyor! Kur yeni haftaya da rekorla başladı

Son dakika: Dolardaki yükseliş devam ediyor! Kur yeni haftaya da rekorla başladı
Son dakika: Dolardaki yükseliş devam ediyor! Kur yeni haftaya da rekorla başladı

Faiz indirimi ve Merkez Bankası‘nda üç üst düzey yetkilinin görevden alınmasıyla yükselişini hızlandıran Dolar, rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Türk lirası, dolar karşısında ay başından bu yana yaklaşık yüzde 10 değer kaybetti. Cuma gecesi 9,27 seviyelerini gören dolar, yeni haftaya da rekorla başladı. Kur 9,29 ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Dolar saat 09.40 itibarıyla 9,29’den işlem görüyor.

EURO, STERLİN VE GRAM ALTIN KAÇ LİRA?

Aynı dakikalarda euro 10,74’ten, sterlin ise 12,75’ten alıcı buluyor. Dolardaki yükselişe paralel olarak hareket eden altının gram fiyatı ise 526 lira seviyesinde bulunuyor. Çeyrek altın 864 liradan, cumhuriyet altını da 3.519 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı ise 1.765 dolar seviyesinde.

PİYASALAR MERKEZ BANKASI’NA ODAKLANDI

Merkez Bankası, 21 Ekim Perşembe günü faiz kararını açıklayacak. Merkez’in kararı merakla bekleniyor. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu toplantısına ilişkin AA Finans’ın beklenti anketine katılan ekonomistlerin büyük çoğunluğu bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının (politika faizi) indirileceğini tahmin ediyor. Ankete katılan 6 ekonomist politika faizinin yüzde 18’de sabit bırakılmasını beklerken, 8 ekonomist 50 baz puan, 1 ekonomist 75 baz puan ve 11 ekonomist politika faizinin 100 baz puan düşürüleceğini tahmin ediyor. Ekonomistlerin politika faizindeki değişikliğe ilişkin beklentilerinin medyanı 50 baz puan indirim yönünde gerçekleşti.

Euro kuru ne kadar? Euro kaç TL? Euroalış ve satış fiyatları için tıklayın. Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar? Son dakika: Dolardaki yükseliş devam ediyor! Kur yeni haftaya da rekorla başladıHaberler.com – Ekonomi Haberleri Mesut Şahin Mesut Şahin [email protected] Haberler.com – Ekonomi Haberleri Ünlü CEO'dan Mezkez Bankası'na öneri: Rezerve 5 milyar dolarlık Bitcoin eklenebilir

Ünlü CEO’dan Mezkez Bankası’na öneri: Rezerve 5 milyar dolarlık Bitcoin eklenebilir

Merkez Bankası Başkanı'ndan Kılıçdaroğlu'nun 128 milyar dolar sorusuna yanıt: Reel sektörün döviz açığı kapatıldı

Merkez Bankası Başkanı’ndan Kılıçdaroğlu’nun 128 milyar dolar sorusuna yanıt: Reel sektörün döviz açığı kapatıldı

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*