Tayvan’da ailesine kızan şahıs meskeni ateşe verdi: 8 meyyit

Tayvan’da son yıllarda yaşanan en büyük cinayet olayı ülkenin Hsinchu kentinde meydana geldi. Aile içinde sebebi bilinmeyen bir nedenden çıkan tartışma sonrası soy isminin Chen Yen-Hsiang olduğu öğrenilen bir erkek, yaşadıkları 2 katlı konutu içindekilerle birlikte ateşe verdi. Birinci katı lastik dükkanı olduğu öğrenilen bina bir anda alev aldı ve tıpkı aileden 8 kişi hayatını kaybetti.

Hsinchu itfaiye takımları, olayın dün akşam lokal saatle 10.00 sıralarında gerçekleştiğini belirtti. Olay yerine 25 araç, 160 itfaiyeci, polis ve istekli itfaiyecilerden oluşan büyük bir grubun gönderildiği öğrenildi. Yangının saatler sonra söndürülmesinin akabinde itfaiye takımları, konut sahibinin eşi, kızı, 2 gelini ve 4 çocuğu da dahil olmak üzere 8 kişinin cesedini buldu. Çocukların 1, 4, 7 ve 10 yaşlarında olduğu tabir edildi.

Katil zanlısı Chen’ın babası, oğlunu akaryakıt dökerken gördüğünü ve ailesini kurtarmak için 2’inci kata çıktığını söyledi. Baba alevler nedeniyle meskenden kimseyi kurtaramadığını belirtirken, kendisinin son anda alevlerden kaçtığını açıkladı. Hırsızlık, dolandırıcılık ve mala ziyan verme hatalarından sabıka kaydı olduğunu öğrenilen zanlı Chen’in polisler tarafından yakalandığı belirtildi.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.