TİHEK 5000 TL maaş ile lise mezunu işçi alımı yapıyor!

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana nazaran, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu bünyesine teknisyen alımı yapılacak. Müracaat yapacak adayların meslek liselerinin Elektrik/Elektrik-elektronik teknolojisi alanı mezunu olmakla birlikte en az 3 yıl Elektrik Tesisatçısı/Pano Montörü meslek alanında çalışmış olmak ve bunu SGK’dan alınacak dokümanla ibraz etmeleri gerekmektedir. Pekala TİHEK müracaat kaideleri neler?

TİHEK MÜRACAAT KOŞULLARI NELER?

  1. Aşağıda belirtilen özel kurallar ile 657 sayılı Kanunun 48 inci hususunda belirtilen genel koşulları taşıyor olmak, 

  2. Son müracaat tarihi prestijiyle 18 yaşını doldurmuş olmakla birlikte doğum tarihi 01.01.1987 ve sonrası olanlar başvurabilecektir, 

  3. Mesleğin ifasına mani olacak bir mahzuru ya da hastalığı bulunmamak, 

  4. Askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmak ya da askerlikle ilgisi bulunmamak, 

  5. Rastgele bir kamu kurum ve kuruluşunda 4/B’li olarak çalışmıyor olmak, 

  6. Kamu kurumlarında 4/B Kontratlı işçi olarak çalışıyorken, son bir yıl içerisinde tek taraflı kontrat feshinde bulunmamış olmak.

ÖZEL MÜRACAAT KAİDELERİ

Kontratlı Teknisyen durumuna başvurabilmek için; a)Meslek liselerinin Elektrik/Elektrik-elektronik teknolojisi alanı mezunu olmakla birlikte en az 3 yıl Elektrik Tesisatçısı/Pano Montörü meslek alanında çalışmış olmak ve bunu SGK’dan alınacak evrakla ibraz etmek. 

2020 yılı Kamu İşçisi Seçme İmtihanından KPSS-P94 puan tipinden 60 yahut üzeri puan almış olmak, gerekmektedir.

MÜRACAATLAR NE VAKİT YAPILACAK?

Müracaatlar 30/05/2022 günü başlayıp, 05/06/2022 günü sona erecektir.  

Adaylar müracaatlarını 30/05/2022-05/06/2022 tarihleri ortasında e-Devlet üzerinde Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu – Meslek Kapısı Kamu İşe Alım yahut Meslek Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden gerçekleştirebilecektir. 

Adaylar bu ilanda yer alan sadece bir kontratlı durum için müracaat Adayların müracaat sürecini tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından müracaatlarının tamamlanıp tamamlanmadığını denetim etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Alındı” ibaresi görülmeyen hiçbir müracaat değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu konuda sorumluluk müracaat yapan adaya aittir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*