Ünlü CEO’dan Mezkez Bankası’na çılgın öneri: Rezerve 5 milyar dolarlık Bitcoin eklenebilir

Kripto para dünyasının en çok takip edilen isimlerinden olan Microstrategy CEO’su Michael Saylor katıldığı bir televizyon programında Merkez Bankası (TCMB) için ilginç bir öneride bulundu.

“REZERVE 5 MİLYAR DOLAR BİTCOİN EKLENEBİLİR”

Konuşmasında resmi kurumların Bitcoin‘e yatırım yapmasının ne kadar faydalı olduğunu belirten Saylor “Türkiye, Merkez Bankası rezervlerine 5 milyar dolarlık Bitcoin ekleyebilir ve bu 5 sene içinde 50 milyar dolar değerine yükselebilir. Bu sayede para birimlerini güçlendirebilirler” ifadelerini kullandı.

DÜNYADA EN ÇOK BİTCOİN’İ BULUNAN ŞİRKET

1989 yılında Saylor tarafından kurulan ABD merkezli yazılım çözümleri firması Microstrategy dünyada en çok Bitcoin’i bulunan şirket olarak tanınıyor. Firmanın son yaptığı alımlarla beraber elindeki Bitcoin’lerin adedi 114.000’e yükseldi. Bugün itibarıyla söz konusu Bitcoin’lerin toplam değeri 7.1 milyar dolar.

Euro kuru ne kadar? Euro kaç TL? Euroalış ve satış fiyatları için tıklayın. Dolar kuru ne kadar? Dolar kaç TL? Dolar alış ve satış fiyatları için tıklayın. Altın fiyatları için tıklayın. Gram altın ne kadar? Çeyrek altın ne kadar? Canlı kripto para verileri ve tüm kripto para haberleri için tıkla. Ünlü CEO'dan Mezkez Bankası'na çılgın öneri: Rezerve 5 milyar dolarlık Bitcoin eklenebilirHaberler.com – Ekonomi Haberleri Olgun Kızıltepe Olgun Kızıltepe [email protected] Haberler.com – Ekonomi Haberleri Son dakika: Dolardaki yükseliş devam ediyor! Kur yeni haftaya da rekorla başladı

Son dakika: Dolardaki yükseliş devam ediyor! Kur yeni haftaya da rekorla başladı

Merkez Bankası Başkanı'ndan Kılıçdaroğlu'nun 128 milyar dolar sorusuna yanıt: Reel sektörün döviz açığı kapatıldı

Merkez Bankası Başkanı’ndan Kılıçdaroğlu’nun 128 milyar dolar sorusuna yanıt: Reel sektörün döviz açığı kapatıldı

/beğendim/alkışladım/beğenmedim/güldüm/üzüldüm/sinirlendim/şaşırdım

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.