Ünlü eğitimci Nazmi Arıkan cinayetinde detaylar ortaya çıktı

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları’nın kurucusu Nazmi Arıkan ile sürücüsü, dün Çanakkale’nin Gelibolu ilçesindeki çiftlik meskeninde bıçaklanarak öldürülmüş bulundu.

İlçeye bağlı Karainebeyli Köyü’nde evvelki gece meydana gelen olay tezlere nazaran şöyle gelişti:

Nazmi Arıkan, yaklaşık 5 yıl evvel 500 dönüm üzerindeki toprağına büyük ve küçükbaş hayvan çiftliği kurdu. 30’a yakın çalışanının bulunduğu çiftlikte kendisine de müstakil bir mesken yaptıran Arıkan, hafta sonları çiftlikte vaktini geçiriyordu. Arıkan, sürücüsü Şerif Eker ile birlikte bayramdan bir gün evvel çiftliğe geldi.

Gece geç saatlerde veterineri ve sürücüsü Şerif Eker ile birlikte yemek yiyen Arıkan, saat 24.00 sularında uyumak için odasına çekildi. Veteriner çiftlikten ayrılırken sürücüsü Eker ise kendi odasına geçti.

Ancak sabaha karşı meskene giren kimliği bilinmeyen kişi ya da şahıslar, Arıkan ve Şerif Eker’i bıçaklayarak öldürüp meskenden ayrıldı. Sonraki gün Arıkan ve Eker’den haber alamayan çalışanları, çiftlik konutuna gitti.

Arıkan ve sürücüsü Şerif Eker’i kanlar içinde bulan çalışanlar, durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen jandarma olay yeri inceleme ve 112 Acil Sıhhat takımları, Arıkan ile Eker’in tekraren bıçaklanarak öldürüldüğünü tespit etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*