Yeni Zelanda’da bavuldan çıkan çocuk cesetleriyle ilgili bir kişi yakalandı

Yeni Zelanda’da açık artırma yoluyla satılan bavullardan çıkan ve ülkeyi sarsan çocuk cesetleriyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Yeni Zelanda’nın Auckland kentinde bir açık artırmada satın alınan bavullarda bulunan insan kalıntıları ülkede şok tesiri yaratmış, kalıntıların iki küçük çocuğa ilişkin olduğu ortaya çıkmıştı.

Türkiye’de de yayınlanan Depo Savaşları isimli televizyon programında gerçekleşen açık artırmada, terk edilen bir depodaki eserler satılmıştı. Depodaki eserleri açık artırmayla satın alan lakin bavullarda ceset kalıntılarına rastlayan aile ise büyük şok yaşamıştı. Olayın akabinde polis, katili ya da katilleri bulmak için soruşturma başlatmıştı.

Ülkeyi sarsan olayla bağlantılı bir bayan Güney Kore’de gözaltına alındı. Güney Kore basınına nazaran, 4 yıl kadar evvel öldürülüp bavula konan 7 ve 10 yaşlarındaki çocukların annesi ya da akrabası olduğu düşünülen 42 yaşındaki bayan, Ulsan kentinde bir konutta saklanırken yakalandı.

Kore polisi, daha evvel bayanın 2018’de, yani çocukların vefatıyla çabucak hemen birebir devirde Güney Kore’ye giriş yaptığını ve o tarihten beri ülkeden ayrılmadığını bildirmişti. Yetkililere nazaran iki çocuğun babası 2017’de kanser nedeniyle hayatını kaybetti.

Yakalanan bayanın Yeni Zelanda’ya getirilerek cinayet suçlamasıyla yargılanması bekleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*