Çığlık çığlığa kaybolan bir ‘Çığlık’: Yönetmen de ayrıldı

Scream 7’nin yönetmeni Christopher Landon projeden ayrıldığını duyurarak, “Kabusa dönüşen rüya gibi bir işti” açıklamasını yaptı.

Gelişmeyi Twitter hesabından paylaşan Landon bu kararı, Melissa Barrera’nın İsrail-Hamas Savaşı’na dair ilgili sosyal paylaşımları yüzünden tartışmalı bir şekilde kovulmasının ve Jenna Ortega’nın program uyuşmazlığını gerekçe göstererek projeden ayrılmasından sonra vermiş oldu.

Açıklama şu şekildeydi:

“Sanırım şimdi haftalar önce Scream 7’den resmen ayrıldığımı duyurmak için doğru zaman. Bu karar bazılarını hayal kırıklığına uğratacak, bazılarını ise sevindirecek. Kabusa dönüşen rüya gibi bir işti. Ve bu işe dahil olan herkes için kalbim kırık. Herkes için. Ama artık devam etme zamanı. Wes’in mirasının gelişmesini ve bölünmüş bir dünyanın gürültüsünün üzerinde yükselmesini ummaktan başka konuşmaya ekleyecek başka bir şeyim yok. O ve Kevin’ın yaratısı inanılmaz bir şey ve ben onların ışıltısının tadını çıkarırken kısa bir an bile olsa bundan ötürü onur duydum”

FİLMİ BU YIL DEVRALMIŞTI

Landon bu yılın başlarında Scream 7’nin yönetmenlik görevini Radio Silence olarak bilinen ikiliden devralmıştı çünkü ikilinin Universal canavar filmlerine odaklanacağı öğrenilmişti. Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett’ten oluşan Radio Silence, 2022’de yeniden çekilen Scream ve Çığlık 6’yı yönetmişti.

Landon ise ‘We Have a Ghost’, ‘Happy Death Day’, ‘Freaky’ ve ‘Paranormal Activity: The Marked Ones’ın arkasındaki yönetmen olarak tanınıyordu.

SANATÇILARDAN TEPKİ

Barrera’nın kovulmasının ardından, 1,300’den fazla oyuncu ve sanatçı Filistin konusunda konuşmaya karşı sansür olarak nitelendirdikleri durumu kınayan bir mektuba imza attı.

Landon, Barrera’nın kovulmasına tepki olarak Twitter’da daha sonra silinen bir gönderide “Her şey berbat. Bağırmayı kesin. Bu benim vereceğim bir karar değildi” mesajını paylaşmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx