Her gün çimento içiyor: ‘Tadı kahve ve çaydan farksız’

Endonezyalı işçi Hars Daing tam 3 yıldır her gün çimento içiyor. Doktorların tavsiyelerine rağmen bu alışkanlığı bırakmayan Daing, “Zaten her gün çimento soluyorum, yutuyorum. Tadı kahve ve çaydan farksız” diyor.

‘ÇİMENTO YİYORUM ÇÜNKÜ İŞİM ÇİMENTO’

Bunu bir alışkanlık haline getiren Daing, muz yediğinde bile önce meyveyi çimentoya buluyor sonra yiyor. Rûdaw’ın aktardığına göre Daing, “Çimento yiyorum çünkü işim çimento. Tamamen çimento tozu olan binalarda çalışıyorum” diyor.

‘NORMAL BİR YEMEK GİBİ’

Sağlık açısından çimento dudakları, ağzı, boğazı, mideyi ve bağırsakları yakabilecek tehlikeli, toksik bir madde olarak görülüyor. Fakat Hars Daing, “Benim için çimentonun tadı kahve, çay ve su gibi. Gayet normal bir yemek gibi. Çimentoda çalışmakla çimento yemek arasında ne fark var?” yorumunda bulunuyor.

İlk kez 2021 yılında çimento deposunda çalışırken yemeye başladığını belirten Daing, “Her gün çimento tozu çekiyordum. Çimento sağlığımı etkilemesin diye her gün Allah’a dua ettim. Sonra birazını suyla içtim ve böylece alıştım” diye belirtiyor.

Arkadaşları her gün işe geldiklerinde ilk önce Hars’ın hayatta olup olmadığına bakıyor. Fakat o alışkanlığını vaz geçmeden devam ettiriyor. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx