Instagram kurucuları bir yılın sonunda o uygulamayı kapatıyor

Instagram’ın kurucu ortakları Kevin Systrom ve Mike Krieger’in haber uygulaması Artifact, lansmanından bir yıldan az bir süre sonra kapanıyor. Systrom, uygulamanın temel haber okuma özelliklerinin şubat ayı sonuna kadar çevrimiçi olacağını ancak yorum yapma ve yayınlama özelliklerinin hemen kaldırılacağını söyledi.

Uygulama, özel yazar sayfaları gibi muhabir dostu özellikleriyle gazetecilerden övgü toplamış ve Apple ile Google’ın uygulama mağazalarında dikkat çekici bir şekilde öne çıkmıştı.

Ancak bir yıllık çalışmanın ardından Systrom ve Krieger, diğer popüler haber uygulamalarının kurucularıyla aynı sorunları yaşamış görünüyorlar. Systrom, “Çekirdek bir kullanıcı grubunun sevdiği bir şey geliştirdik, ancak pazar fırsatının bu şekilde yatırımın devamını garanti edecek kadar büyük olmadığı sonucuna vardık” diye yazdı.

Systrom, Artifact sonrası neler yapacağına dair bilgi vermese de yapay zekâ ile ilişkili projeler üzerinde çalışabileceğini ima ett: “Kişisel olarak yeni şeyler inşa etmeye devam etmekten heyecan duyuyorum, ancak bunun ne olacağını yalnızca zaman gösterecek. Yapay zekânın dokunduğumuz hemen hemen her şeyi değiştirdiği ve yeni fikir fırsatlarının sınırsız göründüğü heyecan verici bir zamanda yaşıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx