‘Nazi’ eleştirilerine yanıt: Gurur duyuyorum

Grimes, Twitter’da yayınlanan bir Yeni Yıl öncesi mesajında ​​şunları yazdı:

“Ama her gün, ilk imparatorluğu icat eden kahverengi kral Büyük Cyrus’u ve ilk romanı yazan Japon ikonu Murasaki Shikibu’yu sevgiyle düşünüyorum. Ya insanlar birbirini seviyorsa? Tarih bize hepimizin harika olduğumuzu ve her zaman harika olacağımızı öğretiyor.”

Grimes, “İnsanların modern bölünme uğruna kendi halklarının başarılarının silinmesini haklı çıkarmaya çalışması bana göre delilik. Buna uymayı reddediyorum” diye yazdı başka bir gönderide. “Naziizm ve ırkçılıktan ziyade giderek artan bir eğilim olduğunu fark ediyorum çünkü insanlar gurur duyamayacaklarını düşünüyorlar, bu yüzden başkalarının inanılmaz başarılarını vurgulamak ve onları batı eğitimine entegre ederken beyaz insanların başarılarından da gurur duymak istiyorum. Avrupalı ​​olmayanların başarılarının korkunç bir şekilde silindiğine ve tarihin çok daha kapsamlı bir şekilde öğretilmesi gerektiğine inanıyorum.”

Bir takipçinin onu ilk gönderisini silmeye teşvik etmesi üzerine Grimes şöyle yanıt verdi: “Umurumda değil. Her zaman tüm insanların güzelliği ve yaratıcılığı için ata bineceğim. Sadece tarihe bakmayı reddedenler, birinin üstün ya da aşağı olduğunu ve benim bu tepede mutlu bir şekilde öleceğimi düşünenlerdir.”

Grimes başka bir gönderisinde şöyle yazdı: “Ben insan üstünlüğünü savunan biriyim; insanlar muhteşem.”

Geçmişte Grimes, sosyal medyada bu tür faaliyetlerin örneklerini belgeleyen aşırı sağ ve neo-Nazi figürleriyle ilişkilendirildiği için incelemeye alınmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx