Ömer Faruk Beyaz Fenerbahçe’den Ayrılma Sebebini Açıkladı! Durum Bildiğiniz Gibi Değil

Ömer Faruk Beyaz 2021 yılında Fenerbahçe’nin yeni sözleşme girişimlerine karşın takımdan ayrılma kararı almış ve Suttgart’ın yolunu tutmuştu.

Stuttgart’da aradığını bulamayan Ömer Faruk Beyaz önce Madgeburg’a daha sonra 2023-24 sezonu başında 1 yıllığına Hatayspor’a kiralanmıştı.

ÖMER FARUK BEYAZ, FENERBAHÇE’DEN AYRILIK SÜRECİNİ ANLATTI

Milli ara sonrası Süper Lig’de Fenerbahçe deplasmanına çıkacak olan Hatayspor’da Ömer Faruk Beyaz, Sarı-Lacivertlilerden ayrılık süreciyle ilgili açıklamalar yaptı.

“COMOLLI BENİ A TAKIM’DA İSTEMEDİ”

Ömer Faruk Beyaz, dönemin sportif direktörü Damien Comolli’nin kendisini A Takım’da istemediğini söyledi ve “Daha önceden konuşabilirdim ancak futbolda sahada güçlü olursanız konuşabilirsiniz. Biraz bunu bekledim. Bir hayalle gidiyorsunuz. O hayali isterseniz dünyanın en büyük kulübü gelsin, ki gelmişti, değiştiremez. 15 yaşında profesyonel sözleşme imzaladım. O zaman bana Avrupa’dan menajer aracılığıyla teklifler geliyordu. Çok ciddi bir teklif oldu. Almanya’nın büyük kulüplerinden biriydi. Bu süreçte ailemin bile düşüncesi, ‘Fenerbahçeliyiz ama eğitimi açısından iyi olur’ oldu. Ben orada o hayalle devam ediyordum. O sahaya çıkmayı bekliyordum. Yeni yönetim geldiğinde, Damien Comolli göreve getirildi. Başkan Ali Koç’a saygım ve sevgim sonsuz. Eski yönetimde A Takım’da olacağıma dair konuşmalar vardı ancak gelen sportif direktör bunu istemedi. Kendisiyle bir görüşmeye gittik. Bana olan yaklaşımından ağlayacak duruma gelmiştim. Fenerbahçe’nin farklılaşmaya başladığını düşünmüştüm.” dedi.

“SÜREKLİ ALTYAPIDAN GELEN OYUNCU MUAMELESİ GÖRÜYORDUM”

Erol Bulut zamanında sürekli altyapıdan gelen oyuncu muamelesi gördüğünü bildiren Ömer Faruk Beyaz, “Sezon bittiğinde sözleşmemizin bitmesine 1 sene kalmıştı. Emre Belözoğlu’ndan kaptanlık bandını almıştım. Erol Bulut hocamız gelmişti. Ancak sürekli altyapıdan gelen oyuncu muamelesi görüyordum. Hazırlık maçlarında 5 dakika, 10 dakika sonradan girebiliyordum. Bu yönetilebilecek bir süreçti. Kupa maçlarında 45. dakikada oyundan çıkacağım korkusu yaşıyordum. Umutlarım tükenmeye başlamıştı. Gitmem gerektiğini düşündüm. Yeni bir tecrübe, yeni bir hayat yaşamak istedim. Orada çok boğulmuştum.” ifadelerini kullandı.

“YABANCI ALTYAPI SORUMLUSU BANA SAÇMA ELEŞTİRİLERDE BULUNUYORDU”

Dönemin yabancı altyapı sorumlusunun kendisini saçma şekilde eleştirdiğini kaydeden Beyaz, “Yeni gelen yabancı altyapı sorumlusu da bana çok saçma eleştirilerde bulunuyordu. Bana, İspanya’dan seni izlemeye gelenler ‘Senin için çok kötü bir oyuncu dediler’ diye konuşuyordu. Bunları yaşadığım süreçte bir milli takım kampına gidecektim. Fenerbahçe’nin altyapı sorumlusu, Amerika kampına götürüleceğimi söyledi. Bunun için milli takım kampına gitmedim. O sürecin büyük bir etkisi oldu.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx