Rıza Çalımbay: Biz Beşiktaşlıyız, buraya gelirken para dahi konuşmadık

Beşiktaş’ta bir önceki yönetim tarafından göreve getirilen Rıza Çalımbay, siyah-beyazlı ekibin başında sadece 43 gün kalabildi.

Süper Lig’in 17’nci haftasında sahasında Alanyaspor’a 3-1 mağlup olan siyah-beyazlılarda teknik direktör Rıza Çalımbay ile yollar ayrıldı.

Alanyaspor maçının ardından stadyumda olağanüstü toplanan başkan Hasan Arat ve yönetim kurulu üyeleri, 27 Aralık tarihine kadar opsiyonu bulunan tecrübeli teknik adamla ayrılık kararı aldı.

Yaşanan bu vedanın ardından ise deneyimli çalıştırıcı, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu.

“Buraya gelirken para dahi konuşmadık”

Rıza Çalımbay, sözlerine şu şekilde başladı:

Biz Beşiktaşlıyız. Buraya gelirken para dahi konuşmadık. Başka hiçbir kulübe gitmedim, sadece Beşiktaş forması giydim. Kısa bir süre antrenörlük yaptık. Olaylı şeyler oldu. Kısa kısa cevaplar vereceğim.

“Mert Günok’tan özür diliyorum”

Çalımbay, kaleci Mert Günok ile ilgili Alanyaspor maçının ardından söylediği sözler hakkında özür diledi.

Mert kaleci arkadaşımızla ilgili yanlış bir söz söyledim. Maça çok sinirlenmiştim. Belki de en iyi oynadığımız maçlardan biriydi. Bize hiç yakışmadı. Mert’e kötü niyetle söylemedim. Alınmasın, etmesin. Çok kariyerli, karakterli bir kaleci. Ondan özür diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx