Samsung Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5, Dayanıklılık ve Sürekliliğin Yanında Güvenlikten Ödün Vermiyor

Samsung Electronics, çok yönlü yetenekler, optimizasyon ve güvenlik gerektiren aktif saha işleri de dahil olmak üzere zorlu kullanım senaryolarının üstesinden gelebilen, kurumların geniş ölçekte kullanımlarına yönelik akıllı telefon Galaxy XCover7’yi ve yine aynı amaçlara hizmet eden yeni tableti Galaxy Tab Active5’i tanıttı. Her iki cihaz da 5G bağlantısı, yükseltilmiş mobil işlemci performansı ve artırılmış bellekle gelişmiş mobilite yetenekleri sunuyor. Tab Active5 ve Xcover7, sahip olduğu kullanıcı tarafından değiştirilebilir pil tasarımı  ve Tab Active5’de de  sunulmaya başlanan  7×24 operasyonlar için Pilsiz Kullanım Modu ile mobil iş sürekliliğini sahada kesintisiz mümkün kılıyor. Aynı zamanda Xcover7’de yeni ve güçlü bir ana kamerayla, çözünürlüğü artırılmış ekranla geliyor.

IDC Marketscape’in Worldwide Rugged Mobile Devices 2023 Vendor Assessment raporuna göre, 2022 yılında ABD’deki kurumların üçte birinden fazlası (%38) dayanıklı mobil cihazlar kullanıyor. Bu kurumların %38’i, 2023 yılı süresince daha fazla mobil cihaz satın almayı planladıklarını bildiriyor. Daha güvenilir ve dayanıklı mobil cihazlar, yüksek performansa sahip olduğundan; imalat, sağlık, perakende ve kamu dahil olmak üzere birçok sektörün kurumsal ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Bu nedenle dayanıklı mobil cihaz pazarı, hız kesmeden büyümeye devam ediyor.

Samsung Electronics MX Business Başkan Yardımcısı ve Global Mobil B2B Ekibi Başkanı Jerry Park, ürünlerle ilgili şunları belirtti: “Samsung, günümüzde benzeri görülmemiş zorluklarla ve fırsatlarla karşı karşıya olan işletmelerin, bu dinamizmin doğurduğu ihtiyaçlara ayak uydurabilecek cihazlara ihtiyaç duyduğunun farkında. Bu nedenle, sahaçalışanlarına yönelik en üst düzeyde dayanıklı cihazlar olan Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5’i geliştirdik. Bu ürünler sadece güçlü ve çok yönlü olmakla kalmıyor, aynı zamanda dayanıklı ve güvenli bir kullanım da sunuyor. Bu da onları her durumda bağlantı kurabilen, üretkenlik sunan ve çalışanların ve kurumların verilerinin güvende kalmasını destekleyen mükemmel cihazlar haline getiriyor.”


Samsung Galaxy Tab Active5

Zorlu çalışma koşullarına dayanmak üzere tasarlanan Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5, çalışanların akıllı telefonlarını ve tabletlerini endişe duymadan kullanmasına imkan tanıyor. Her iki cihaz da (Tab Active5 ile verilen S Pen de dahil olmak üzere) suya ve toza dayanıklılık için IP68 derecesine sahip. Cihazlar, şantiye veya perakende depoları gibi zorlu çalışma ortamlarına uygun bir dayanıklılık seviyesi sunuyor. MIL-STD-810H askeri standardına uygun üretilen Galaxy XCover7, 1.5 metreye kadar yükseklikten düşmelere, Galaxy Tab Active5 ise cihazla verilen koruyucu kılıf kullanıldığında 1.8 metreden düşmelere karşı dayanıklı olacak şekilde tasarlandı.

Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5, sırasıyla, dayanıklılığı ve çizilmeye karşı direnci artıran Corning® Gorilla® Glass Victus®+ ve Corning® Gorilla® Glass 5 ile donatıldı. Cihazların ekranları, dokunma hassasiyetinin ayarlanmasına olanak tanıyor ve eldiven kullanan çalışanların cihaz kullanımı kolaylaştırıyor. Ayrıca iki cihaz da yüksek hijyen gerektiren senaryolarda kullanılabilmesini olanacak sağlayacak şekilde dezenfektanlarla kullanılabilmesi için tasarlandı. Samsung Galaxy’nin bu özelliklerle daha dayanıklı hale gelen cihazları, şiddetli hava koşullarına veya benzer zorluklara dayanacak şekilde üretildi. Bu özelliklerle cihazlar, birçok sektörde ön saf çalışanlar için ideal hale geldi.

Günümüzün giderek dijitalleşen dünyasında şirketler, çalışanlarının bağlantıda ve çevrim içi kalmasına ihtiyaç duyuyor. Galaxy XCover7, hızlı ve güvenilir 5G desteği ve  Wi-Fi 5 özelliğine sahip.Galaxy Tab Active5’te ise 5G’nin yanında Wi-Fi 6 özelliği de sunuluyor. Bu son teknoloji bağlantı yetenekleri, çalışanların daha verimli ve etkili ortak çalışmalar sürdürmesine olanak tanıyor. Sorunsuz bağlantı özelliklerine ek olarak, Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5’in birinci sınıf ekranları, kolay ve rahat kullanım sunuyor.

XCover7’nin 6.6 inç ekranı, önceki nesillere göre geliştirilen çözünürlüğünün yanı sıra daha geniş ekrana sahip. Tab Active5’in 8.0 inçlik ekranı ise artırılmış ekran parlaklığı sayesinde güneş ışıklarının yoğun olduğu dış mekan koşullarında dahi net görünüyor ve 120Hz’e kadar çıkan yenileme hızıyla daha akıcı bir görüntüleme deneyimi sunuyor. İnce ve hafif kasalarıyla her iki cihaz da iş yerinde veya hareket halindeyken güçlü kurumsal işleri desteklemek üzere tasarlandı.

Samsung Galaxy’nin dayanıklı cihazları, en zorlu çalışma koşullarında bile çalışanlara ihtiyaç duydukları desteği ve bağlantı özelliklerini sağlayarak iş sürekliliğini garanti ediyor. Galaxy XCover7 ve Tab Active5 kullanan çalışanlar, sahada veya fabrikada geçirdikleri zorlu günlerde, şarj etme esnasında boşa harcanan zamanı azaltmak ve üretkenliği artırmak için hızlı şarj özelliğinden yararlanabiliyor. Her iki cihaz da değiştirilebilir pillerle donatıldı. Bu özellik, iş yerinde ve dışında aksamaları en aza indiriyor.

Galaxy Tab Active5, Pilsiz Kullanım Modunda pil olmadan da çalışabiliyor. Bu, çalışanların cihazı kiosklarda veya araçlarda kesintisiz olarak kullanmasına ve sıcak ortamlarda cihazlarının pil sağlığını korumasına olanak tanıyor. Galaxy XCover7 ve Tab Active5’te ayrıca POGO şarj ara yüzü de bulunuyor. POGO şarj yuvalarına sahip iş yerleri aynı anda birden fazla cihazın şarj edilmesini sağlayarak şarj süreçlerini kolaylaştırıyor.

Samsung’un dayanıklı cihazları, aynı zamanda üretkenliği de en üst düzeye çıkarmak ve sahadaki işleri kolaylaştırıp daha verimli hale getirmek için tasarlandı. Artırılmış hoparlör sesi seslerin doğru duyulmasını sağlayarak iş sahasındaki olası karışıklıkların önüne geçiyor. Programlanabilir tuşlar kısa yollar sunup üretkenliği artırırken örneğin her 2 modelde de ilk yıl ücretsiz sunulan Samsung’un ileri düzeyde mobil cihaz yönetim platformu olan Knox Suite!in bir özelliği olan Knox Capture ile hızlı barkod tarama, depo işleri veya mobil satış noktası (mPOS) işlemleri kolaylaşıyor.

Çalışanlar, gelişmiş PC bağlantısı ile akıllı telefon veya tabletlerinin tüm gücünü açığa çıkarabiliyor. Cihazlar, “Link to Windows” özelliğiyle mobil ve PC cihazları arasında hızlı içerik paylaşabiliyor, eşzamanlı görüntüleme yapabiliyor ve genel iş sürekliliğini zahmetsizce yürütebiliyor. Bu özellik, sahadan ofise taşınan işlerde masaüstü cihazın ara yüzünü kullanarak çalışıyor.

Şirketler, verimliliği destekleyen hızlı tempolu bir ortamda faaliyet göstermeye devam ederken, Samsung Galaxy dayanıklı serisi, çalışanların daha kısa sürede daha fazla iş yapmasını sağlayarak üretkenliği artırmaya ve işyeri operasyonlarını güçlendirerek artan tüketici taleplerini karşılamaya yardımcı oluyor. Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5, çeşitli işlevsel kılıflardan şarj istasyonlarına, USB-Type C PTT (push to talk:bas-konuş) ‘lere ve daha fazlasına kadar bir dizi üçüncü taraf aksesuarla uyumlu çalışıyor ve her türlü iş operasyonuna tam olarak entegre oluyor.

Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5, Samsung’un dayanıklı cihazlarında bir ilk kez, Samsung Knox Vault desteğiyle geliyor. Samsung Galaxy’nin güçlü güvenlik ve koruma yeteneklerini amiral gemisi cihazların ötesine genişletme taahhüdünün bir parçası olarak, artık kurumsal müşteriler de, iş ihtiyaçlarını karşılamak için güvenle kullanabilecekleri daha fazla cihaz seçeneğine sahip. Knox Vault; PIN kodları, şifreler ve desenler gibi kilit ekranı bilgileri de dahil olmak üzere, birçok yöntemle cihazlardaki en kritik verilerin korunmasını sağlıyor.

Sistemin ana işlemcisinden ve belleğinden fiziksel olarak izole edilmiş, kullanıcının ekranı kilitlediği andan itibaren etkili olan güvenli bir yürütme ortamı oluşturan Knox Vault sayesinde kullanıcılar, ihtiyaç duydukları güvenliğin keyfini sorunsuz bir şekilde çıkarabiliyor. Knox Vault, kullanıcıların cihazda depolanan verilerini şifreleyen güvenlik anahtarlarının korunmasına yardımcı oluyor; cihaz kaybolsa veya çalınsa bile güvenliğin sağlanmasını sürdürüyor. Donanım tabanlı kötü niyetli işlemlere karşı da dayanıklı bir çözüm olan Samsung Knox Vault, kullanıcının verilerini yalnızca yazılım tabanlı korsanlığa karşı değil, aynı zamanda üst düzey profesyonel araçlar kullanan donanım odaklı saldırılarına karşı da koruyor.

Bulunabilirlik

Yeni Galaxy XCover7 ve Galaxy Tab Active5, Ocak 2024’ten itibaren satışa sunulacak.

Galaxy XCover7
Ekran* 6,6 inç, 20:9, FHD+, TFT, 60Hz, Dokunmatik Hassasiyet**
* Yuvarlatılmış köşeler hesaba katılmadan çapraz olarak tam bir dikdörtgen olarak ölçülmüştür. Yuvarlatılmış köşeler ve kamera deliği nedeniyle, gerçek görüntülenebilir alan daha küçüktür.

** Dahili laboratuvar test sonuçlarına göre dokunma hassasiyeti, kalınlığı 2 mm veya daha ince olan deri eldiven kullanımında duyarlılığı artırır. Cihazlar ıslak ortamlarda kullanılabilir, ancak tamamen suya daldırılamaz. Su altı dokunuşu desteklenmez. Dokunma duyarlılığı, eldivenlerin malzemesine, kalınlığına ve diğer çevresel koşullara bağlı olarak değişebilir.

İŞLETİM SİSTEMİ Android 14
Boyutlar 169,0 x 80,1 x 10,2 mm (240 g*)
* Ağırlık pazara göre değişebilir.
Kamera Arka 50MP Geniş F1.8, Flaş
Ön 5MP F2.0
Bellek ve Depolama* 6 + 128GB, 1TB’a kadar microSD**
* Kullanılabilir gerçek depolama alanı, önceden yüklenmiş yazılıma ve pazara, dosya boyutuna ve formatına bağlı olarak değişebilir.

** MicroSD kart ayrı satılır.

İşlemci 6nm Sekiz Çekirdekli İşlemci
Pil*** Kullanıcı Tarafından Değiştirilebilir**, 4.050mAh (tipik)*
* Üçüncü taraf laboratuvar koşullarında test edilen tipik değerdir. Tipik değer, IEC 61960 standartları altında test edilen pil örnekleri arasında pil kapasitesindeki sapmayı dikkate alan tahmini ortalama değerdir. Nominal (minimum) kapasite 3.950mAh’dir. Gerçek pil ömrü ağ ortamına, kullanım modellerine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

** Ekstra değiştirilebilir pil ve POGO şarj yuvası ayrı satılır. Ekstra değiştirilebilir piller söz konusu olduğunda, yalnızca Samsung sertifikalı ürünler kullanım için uyumludur.

*** Şarj cihazı ayrı satılır.

Bağlantı Özellikleri 5G*, LTE**, Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac), Wi-Fi Direct, Bluetooth® v5.3, NFC
* 5G hizmetleri yalnızca 5G ağının etkin olduğu yerlerde desteklenir. Optimum 5G bağlantısı gerektirir. Gerçek hız pazara, operatöre, içerik sağlayıcıya ve kullanıcı ortamına bağlı olarak değişebilir.

** LTE modelinin kullanılabilirliği pazara veya operatöre göre değişir. Gerçek hız, pazara, operatöre, içerik sağlayıcıya ve kullanıcı ortamına bağlı olarak değişebilir.

SIM Çift SIM (SIM + gömülü SIM*)
* Yerleşik SIM kullanılabilirliği, pazara göre değişir.
Arayüz C Tipi USB 2.0, POGO Pimi (yalnızca şarj), 3,5 mm Kulaklık
Sensörler İvmeölçer, Jeomanyetik, Gyro, Işık, Yakınlık
GPS GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS
* GNSS kullanılabilirlik türü, pazara göre değişebilir. Galileo ve BeiDou kapsama alanı sınırlı olabilir. BeiDou belirli pazarlarda mevcut olmayabilir.
Artırılmış
Dayanıklılık
IP68*, MIL-STD-810H**, Corning® Gorilla® Glass Victus®+
* IP68 derecesi: Laboratuvar test koşullarına göre 30 dakikaya kadar 1,5 metreye kadar derinlikteki tatlı suya daldırmada suya ve toza dayanıklıdır. Islandıktan sonra su kalıntıları durulayın/kurulayın. Plaj veya havuzda kullanımı tavsiye edilmez.

** MIL-STD-810H: Yükseklik, nem, daldırma, tuz, sis, toz, titreşim, düşme vb. dahil olmak üzere belirli çevresel koşullara karşı yapılan test. MIL-STD-810H, cihaz sınırlamalarını doğru bir şekilde değerlendirmek için ABD ordusu tarafından tasarlanmış bir test standardıdır. Gerçek kullanım, testte kullanılan belirli çevresel koşullara göre değişebilir. Aşırı sert koşullarda kullanım garanti edilmez. Test özellikleri cihaza göre değişir.

Ses Dolby Atmos®
Güvenlik Samsung Knox Vault ve Samsung Knox
Biyometrik Kimlik Doğrulama Yüz Tanıma
Programlanabilir Tuşlar XCover Key* ile özelleştirme
* Tuş eşleme desteği uygulamaya göre değişebilir. Programlanabilir tuşlar belirli işlevlerle sınırlıdır.
Galaxy Tab Active5
Ekran* 8,0 inç, 16:10, WUXGA, TFT, 120Hz’e kadar**, Dokunmatik Hassasiyet***
* Yuvarlatılmış köşeler hesaba katılmadan çapraz olarak tam bir dikdörtgen olarak ölçülmüştür. Yuvarlatılmış köşeler ve kamera deliği nedeniyle gerçek görüntülenebilir alan daha küçüktür.

** Ekran yenileme hızı kullanılan uygulamaya bağlı olarak değişir ve bazı uygulamalar 120Hz desteklemeyebilir. Uyarlanabilir yenileme hızı 120Hz’e kadar desteklenir ve gerektiğinde hareket akıcılığı otomatik olarak ayarlanır; Standart yenileme hızı ise 120Hz ekran yenileme hızını destekler.

*** Dokunma hassasiyeti, dahili laboratuvar test sonuçlarına göre kalınlığı 2 mm veya daha ince deri eldivenlerde duyarlılığı artırır. Cihazlar ıslak ortamlarda kullanılabilir, ancak tamamen suya daldırılamaz. Su altı dokunuşu desteklenmez. Dokunma duyarlılığı, eldivenlerin malzemesine, kalınlığına ve diğer çevresel koşullara bağlı olarak değişebilir.

İŞLETİM SİSTEMİ Android 14
Boyutlar 126,8 x 213,8 x 10,1 mm (433 g*)
* Ağırlık, pazara göre değişebilir.
Kamera Arka 13MP Geniş F1.9, Flaş
Ön 5MP F2.2
Bellek ve Depolama* 6+128GB/8+256GB, 1TB’a kadar microSD**
* Kullanılabilir gerçek depolama alanı, önceden yüklenmiş yazılıma ve pazara, dosya boyutuna ve formatına bağlı olarak değişebilir.

** MicroSD kart ayrı satılır.

İşlemci 5nm Sekiz Çekirdekli İşlemci
Pil*** Kullanıcı Tarafından Değiştirilebilir**, 5.050mAh (tipik)*
* Üçüncü taraf laboratuvar koşullarında test edilen tipik değerdir. Tipik değer, IEC 61960 standartları altında test edilen pil örnekleri arasında pil kapasitesindeki sapmayı dikkate alan tahmini ortalama değerdir. Nominal (minimum) kapasite 4.900mAh’dir. Gerçek pil ömrü ağ ortamına, kullanım modellerine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir.

** Ekstra değiştirilebilir pil ve POGO şarj yuvası ayrı satılır. Ekstra değiştirilebilir piller söz konusu olduğunda, yalnızca Samsung sertifikalı ürünler kullanım için uyumludur.

Bağlantı Özellikleri 5G*, LTE**, Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax), Wi-Fi Direct, Bluetooth® v5.3, NFC
* 5G hizmetleri yalnızca 5G ağının etkin olduğu yerlerde desteklenir. Optimum 5G bağlantısı gerektirir. Gerçek hız, pazara, operatöre, içerik sağlayıcıya ve kullanıcı ortamına bağlı olarak değişebilir.

** LTE modelinin kullanılabilirliği pazara veya operatöre göre değişir. Gerçek hız pazara, operatöre, içerik sağlayıcıya ve kullanıcı ortamına bağlı olarak değişebilir.

SIM Çift SIM (SIM + gömülü SIM*)
* Yerleşik SIM kullanılabilirliği pazara göre değişir.
Arayüz C Tipi USB 2.0, POGO Pimi, 3,5 mm Kulaklık
Sensörler İvmeölçer, Parmak İzi, Jeomanyetik, Gyro, Işık, Yakınlık, Hall
GPS GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS*
* GNSS kullanılabilirlik türü pazara göre değişebilir. Galileo ve BeiDou kapsama alanı sınırlı olabilir. BeiDou ve QZSS belirli pazarlarda mevcut olmayabilir.
Artırılmış

Dayanıklılık

IP68*, MIL-STD-810H**, Corning®  Gorilla® Glass 5
* IP68 derecesi: Laboratuvar test koşullarına göre 30 dakikaya kadar 1.5 metreye kadar derinlikteki tatlı suya daldırmada suya ve toza dayanıklıdır. Islandıktan sonra su kalıntıları durulayın/kurulayın. Plaj veya havuzda kullanımı tavsiye edilmez.

** MIL-STD-810H: Yükseklik, nem, daldırma, tuz, sis, toz, titreşim, düşme vb. dahil olmak üzere belirli çevresel koşullara karşı yapılan test. MIL-STD-810H, cihaz sınırlamalarını doğru bir şekilde değerlendirmek için ABD ordusu tarafından tasarlanmış bir test standardıdır. Gerçek kullanım, testte kullanılan belirli çevresel koşullara göre değişebilir. Aşırı sert koşullarda kullanım garanti edilmez. Test özellikleri cihaza göre değişir.

Ses Dolby Atmos®
Kalem S Pen (IP68*, Gelen Kutusu)
* IP68 derecesi: Laboratuvar test koşullarına göre 30 dakikaya kadar 1.5 metreye kadar tatlı suya daldırma için suya ve toza dayanıklıdır. Islandıktan sonra su kalıntıları durulayın/kurulayın. Plaj veya havuda kullanımı tavsiye edilmez. S Pen’in suya ve toza dayanıklılığı kalıcı değildir; normal aşınma ve yıpranma nedeniyle zamanla azalabilir. Kullanmadan veya tablete takmadan önce S Pen’deki fazla suyu, kuru bir bez veya havluyla temizleyin.
Güvenlik Samsung Knox Vault ve Samsung Knox
Biyometrik Kimlik Doğrulama Yüz Tanıma, Parmak İzi
Programlanabilir Tuşlar Active Key* ile Özelleştirme
* Tuş eşleme desteği uygulamaya göre değişebilir. Programlanabilir tuşlar belirli işlevlerle sınırlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx