Servet Yardımcı’dan hakem tartışmaları ve mektup iddiasına ilişkin açıklama: “İki yılımız heba oldu”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) eski başkanı ve aynı zamanda UEFA Yönetim Kurulu Üyesi olan Servet Yardımcı, son dönemlerde futbol dünyasında yaşanan hakem tartışmaları konusunda isminin geçmesi üzerine bir açıklama yaptı.

Yardımcı, “6 yılı yönetim kurulu üyesi olmak üzere 8 yıldır UEFA’da futbol elçisi olarak, Türkiye ve Türk futbolunu temsil ediyorum. TFF’deki görevlerim esnasında da bana yönelik teveccühün bilincinde oldum. Sorumluluklarım çerçevesinde Türk futboluna hizmet odaklı çalışıyorum.” sözleriyle başlayan açıklamasında, Türk futbolunun hakemlerle ilgili yaşadığı tartışmalara değindi:

“Son günlerde Türk futbolunun hakemler üzerinden yaşadığı tartışmada görev yaptığım döneme ilişkin açıklama yapma zorunluluğu doğdu. Türk futbolu uzun süredir hakemler üzerinden çok tartışılmış ve telafisi zor, güven erozyonu ile karşı karşıya kalınmıştır.”

“BİLİNÇLİ-BİLİNÇSİZ ENGEL OLUNDU”

“Belirtmek isterim ki iki yıl önce futbolu daha adil bir atmosfere kavuşturmaya yönelik çalışmalar kapsamında, hakem meselesine neşter vurulduğunda haksız kamuoyu baskısı sonrası, futbolun temizlenmesine bilinçli-bilinçsiz engel olunmuştur. O dönemde gözden kaçırılan nokta şudur; yeni bir sistem kurma ve Türk futbolunu geliştirme projesi kişilere indirgenmiştir.”

“İKİ YILIMIZ HEBA OLDU”

“Bugün o kararlarımıza destek olmayanların bizimle aynı noktaya gelmesi, geç de olsa haklılığımızı teyit etmiştir. Bu durumu sevindirici bulsak da kaybedilen zamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Türk futboluna yarardan çok zarar sağlayan yapılar maalesef biraz süre kazandı, iki yılımız heba oldu. Bu karara spor camiasından direnç gösterenler, hatta geri dönüş kararı sonrası hakemleri çiçeklerle karşılayanların şu anda sessiz kalmaları düşündürücüdür.”

“BANA NOT VERİLDİĞİ…”

Ayrıca, hakemlerle ve diğer yetkililerle alakalı olarak kendisine resmi olmayan bir bilgi notu ulaştırıldığı yönündeki iddialara, “Anılan dönemlerde bana, hakem ve diğer görevlilerle ilgili resmi olmayan yoldan bir bilgi notu verildiği ifade edilip, duyarsız kaldığım iması yapılmaktadır. Halbuki statü değişikliği dahil atılan adımlar ve alınan kararlar ortadadır.” şeklinde yanıt verdi.

“BENDEN BİLGİ İSTENMEDİ”

Eski MHK başkanı Serdar Tatlı’nın kendisine verdiği iddia edilen mektupla ilgili de konuşan yardımcı, “Ayrıca anılan konuda bilgi aktarmadığım şeklinde bir açıklama yapılmıştır. Ancak şu ana kadar bana bu konuyla ilgili kurumsal olarak ulaşan olmamış, benden yazılı, sözlü ve ya şifahi hiç bir şekilde bilgi istenmemiştir. Bunun yanı sıra Serdar Tatlı’nın tarafıma yolladığı mektuba farklı anlamlar yüklenmeye çalışılması da çok düşündürücü.” ifadelerini kullandı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx